Veronika Remišová

Veronika Remišová pochádza zo Žiliny. Študovala na VŠMU v Bratislave, Sorbonne v Paríži a College d’Etudes Interdisciplinaires v Bruseli. V minulosti pracovala v Európskej komisii v oblasti vzdelávania. Je poslankyňou v parlamente, kam za Obyčajných ľudí kandidovala z prvého miesta.

Od návratu na Slovensko sa angažuje aj v komunálnej politike, kde pôsobí ako poslankyňa bratislavského Starého Mesta. Je členkou Spoločenstva Ladislava Hanusa.

Slovensko ako Švajčiarsko O krajoch či župách na Slovensku sa opäť vo veľkom diskutuje. Primátor Trenčína Richard Rybníček vo veľkom štýle ohlásil, že štruktúru krajiny treba reformovať a že samosprávy nemajú dostatok právomocí. Podľa neho Slovensko potrebuje viac žúp ako ich má v súčasnosti. Poslanec Miroslavom Beblavý však má na vec iný názor a navrhuje kraje celkom zrušiť a posilniť tak právomoci štátu a samospráv. Prizvali sme ešte Veroniku Remišovú, poslankyňu v parlamente i v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto, ktorá verejnú správu vníma z oboch koncov. Aké sú návrhy týchto hostí na reformu krajiny? Prečo máme niekedy pocit, že sa rozhoduje o nás bez nás? Je riešením týchto problémov väčšia centralizácia, alebo naopak decentralizácia? Miroslav Beblavý, Richard Rybníček, Veronika Remišová Potrebuje Slovensko skôr silnejšie regióny alebo silnejší štát? Mali by sme kraje zachovať, zreformovať alebo úplne zrušiť? Prečo sa niekedy obyvatelia cítia vo vzťahu k svojmu mestu bezmocní? KLUB Potrebuje Slovensko radikálnu reformu regiónov? slovensko ako svajciarsko o krajoch ci zupach na slovensku sa opat vo velkom diskutuje primator trencina richard rybnicek vo velkom style ohlasil ze strukturu krajiny treba reformovat a ze samospravy nemaju dostatok pravomoci podla neho slovensko potrebuje viac zup ako ich ma v sucasnosti poslanec miroslavom beblavy vsak ma na vec iny nazor a navrhuje kraje celkom zrusit a posilnit tak pravomoci statu a samosprav prizvali sme este veroniku remisovu poslankynu v parlamente i v bratislavskej mestskej casti stare mesto ktora verejnu spravu vnima z oboch koncov ake su navrhy tychto hosti na reformu krajiny preco mame niekedy pocit ze sa rozhoduje o nas bez nas je riesenim tychto problemov vacsia centralizacia alebo naopak decentralizacia miroslav beblavy richard rybnicek veronika remisova potrebuje slovensko skor silnejsie regiony alebo silnejsi stat mali by sme kraje zachovat zreformovat alebo uplne zrusit preco sa niekedy obyvatelia citia vo vztahu k svojmu mestu bezmocni klub potrebuje slovensko radikalnu reformu regionov
klub
1
1493143200
slovensko ako svajciarsko