Skyva – Zuzana Eperješiová

Skyva, vlastným menom Zuzana Eperješiová, je speváčka, skladateľka a klaviristka z Košíc. Doteraz bola známa vďaka tvorivej skupine Poetica musica, s ktorou vydala viacero tématických albumov. V roku 2017 vyhrala súťaž vydavateľstva Hevhetia o Debut roka 2017 a v minulom roku vyšiel jej výnimočný debutový album Zrkadlo. Autorský album obsahuje silné osobné výpovede ženy túžiacej po kráse, láske a naplnení vyrovnávajúcej sa so stratou, utrpením, bolesťou. Jej piesne pravdivo zobrazujú drámu života, ktorý túžobne a vášnivo hľadá naplnenie, ale naráža na hranice ľudskej krehkosti.
A prečo „Skyva“? Pretože skyva chleba bola už odjakživa v rozprávkach náznakom čohosi dobrého. Pocestný dostal kúsok chleba v dome, kde večer zaklopal na dvere. Chlieb vždy znamenal otvorenosť, prajnosť, dobrotu. A Skyva nám chce ponúknuť drobný kúsok čohosi dobrého a snáď pekného, pretože dobro v nás prebúdza a udržiava ľudskosť.

Skyva Koncert rodáčky z Košíc, ktorá predstaví svoj debutový album Zrkadlo. Názov napovedá, že album ponúka pomyselný pohľad človeka na seba samého… nepriamo však ponúka aj otázku, aká krajina sa rozprestiera za odrazom a čo všetko je vlastne ľudský pohľad schopný zachytiť, skresliť, alebo naopak vyčíriť…Zrkadlo ponúka dva zásadné pohľady (do tvorby autorky) - do minulosti, aj do prítomnosti - tak ako v odraze tváre človek môže vidieť, čo bolo, aj čo je, ale nie, čo bude... Autorský album obsahuje silné osobné výpovede o túžbe po kráse, láske, naplnení a o vyrovnávaní sa so stratou, utrpením, bolesťou. Piesne zobrazujú drámu života, ktorý túžobne a vášnivo hľadá naplnenie, ale naráža na hranice ľudskej krehkosti. Skyva - Zuzana Eperješiová Zaži vystúpenie košickej speváčky s kapelou k debutovému albumu Zrkadlo skyva koncert rodacky z kosic ktora predstavi svoj debutovy album zrkadlo nazov napoveda ze album ponuka pomyselny pohlad cloveka na seba sameho nepriamo vsak ponuka aj otazku aka krajina sa rozprestiera za odrazom a co vsetko je vlastne ludsky pohlad schopny zachytit skreslit alebo naopak vycirit zrkadlo ponuka dva zasadne pohlady do tvorby autorky do minulosti aj do pritomnosti tak ako v odraze tvare clovek moze vidiet co bolo aj co je ale nie co bude autorsky album obsahuje silne osobne vypovede o tuzbe po krase laske naplneni a o vyrovnavani sa so stratou utrpenim bolestou piesne zobrazuju dramu zivota ktory tuzobne a vasnivo hlada naplnenie ale naraza na hranice ludskej krehkosti skyva zuzana eperjesiova zazi vystupenie kosickej spevacky s kapelou k debutovemu albumu zrkadlo
zazi
1
1556398800
skyva