Petr Jašek

Petr Jašek je český humanitárny pracovník, dokumentarista a spolupracovník českej pobočky organizácie Hlas mučeníkov. Dlhodobo sa angažuje v pomoci prenasledovaným kresťanom v Afrike. Je členom Cirkvi Bratskej.

Len nedávno bol prepustený zo sudánskeho väzenia, kde bol za svoje humanitárne aktivity odsúdený na viac ako 20 rokov väzenia. Za jeho prepustenie sa výrazne angažovala, okrem iných, aj organizácia CitizenGo, ktorej sa v kampani za jeho prepustenie podarilo vyzbierať viac ako 400 000 podpisov. Petr Jašek berie svoju prácu ako svoje životné poslanie.

Hlas afrických mučeníkov Keď sa Petr Jašek nedávno vrátil po štrnástich mesiacoch zo sudánskeho väzenia naspäť do Českej republiky, prišla ho na pražské letisko privítať početná skupina novinárov. Petr Jašek pred nich predstúpil a začal im rozprávať príbeh o svojej misii a tiež o nesmierne krutom väznení. Prítomní novinári boli v šoku. Nechápali, ako môže človek, bezprostredne po takýchto otrasných zážitkoch, pôsobiť tak pokojne a nezlomne. Všetkým prítomným bolo jasné, že v tomto prípade pred nimi nestojí žiaden nezodpovedný turista, ale muž s poslaním a obrovským odhodlaním. Od tej chvíle je hlas afrických mučeníkov na Slovensku a v Čechách o niečo silnejší. Petr Jašek už stihol poskytnúť rozhovor pre noviny, rádio aj internetovú televíziu. Na našom festivale bude rozprávať o živote kresťanov v niektorých afrických krajinách a tiež o zdrojoch svojej vnútornej sily. Ak vás zaujímajú potreby ľudí prenasledovaných pre svoju vieru a tiež osobný príbeh Petra Jaška – určite nepremeškajte príležitosť stretnúť sa s ním naživo. Petr Jašek Aká je situácia kresťanov v afrických krajinách? Čo pomohlo Petrovi Jaškovi prežiť viac ako 14-mesačné väzenie v Sudáne? Čo potrebujú ľudia prenasledovaní pre svoju vieru od nás? Spoločnosť Petr Jašek o svojej misii a ľuďoch prenasledovaných pre svoju vieru hlas africkych mucenikov ked sa petr jasek nedavno vratil po strnastich mesiacoch zo sudanskeho vazenia naspat do ceskej republiky prisla ho na prazske letisko privitat pocetna skupina novinarov petr jasek pred nich predstupil a zacal im rozpravat pribeh o svojej misii a tiez o nesmierne krutom vazneni pritomni novinari boli v soku nechapali ako moze clovek bezprostredne po takychto otrasnych zazitkoch posobit tak pokojne a nezlomne vsetkym pritomnym bolo jasne ze v tomto pripade pred nimi nestoji ziaden nezodpovedny turista ale muz s poslanim a obrovskym odhodlanim od tej chvile je hlas africkych mucenikov na slovensku a v cechach o nieco silnejsi petr jasek uz stihol poskytnut rozhovor pre noviny radio aj internetovu televiziu na nasom festivale bude rozpravat o zivote krestanov v niektorych africkych krajinach a tiez o zdrojoch svojej vnutornej sily ak vas zaujimaju potreby ludi prenasledovanych pre svoju vieru a tiez osobny pribeh petra jaska urcite nepremeskajte prilezitost stretnut sa s nim nazivo petr jasek aka je situacia krestanov v africkych krajinach co pomohlo petrovi jaskovi prezit viac ako 14 mesacne vazenie v sudane co potrebuju ludia prenasledovani pre svoju vieru od nas spolocnost petr jasek o svojej misii a ludoch prenasledovanych pre svoju vieru
rodina
1
1493064000
hlas africkych mucenikov