Peter Osuský

Peter Osuský je poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, poslanec miestneho zastupiteľstva bratislavskej mestskej časti Staré Mesto, vysokoškolský pedagóg a lekár, bývalý prodekan Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a bývalý prorektor Univerzity Komenského v Bratislave.

Je spoluautorom viacerých odborných monografií a člen autorského kolektívu Encyklopédia Beliana. Je nositeľom Zlatej Jánskeho plakety a členom Slovenskej olympijskej akadémie a Slovenského olympijského výboru. V minulosti bol predsedom Zväzu slovenských filatelistov.

Je ženatý a má 4 deti.

Potrebujeme Úniu? Hostia v diskusii budú spolu debatovať o tom, či bruselská byrokracia skutočne pomáha chrániť našu osobnú slobodu alebo naopak nás o slobodu oberá. Budú hľadať odpoveď na otázku, prečo Slovensko a krajiny V4 nie sú vnímané ako zodpovední členovia EÚ a či ide o spravodlivý súd. Ďalšou otázkou bude smerovanie a budúcnosť EÚ. História nás učí, že usporiadanie suverénnych štátov v únii nie je dlhodobo udržateľné. Buď takéto usporiadanie pre vnútorné rozpory zanikne alebo sa premení na federatívne usporiadanie (nový štát). Čaká Európsku úniu rovnaký osud? Témou diskusie bude tiež otázka hodnotovej orientácie EÚ. Na akých hodnotách je súčasná Únia postavená a ako sa tieto hodnoty zhodujú alebo nezhodujú s kresťanským pohľadom na svet? Kľúčovou otázkou diskusie bude, či vôbec a ak áno, akú Úniu v Európe potrebujeme. Peter Osuský, Branislav Škripek, Anna Záborská Politika Diskusia poslancov o kríze a budúcnosti Európskej únie potrebujeme uniu hostia v diskusii budu spolu debatovat o tom ci bruselska byrokracia skutocne pomaha chranit nasu osobnu slobodu alebo naopak nas o slobodu obera budu hladat odpoved na otazku preco slovensko a krajiny v4 nie su vnimane ako zodpovedni clenovia eu a ci ide o spravodlivy sud dalsou otazkou bude smerovanie a buducnost eu historia nas uci ze usporiadanie suverennych statov v unii nie je dlhodobo udrzatelne bud taketo usporiadanie pre vnutorne rozpory zanikne alebo sa premeni na federativne usporiadanie novy stat caka europsku uniu rovnaky osud temou diskusie bude tiez otazka hodnotovej orientacie eu na akych hodnotach je sucasna unia postavena a ako sa tieto hodnoty zhoduju alebo nezhoduju s krestanskym pohladom na svet klucovou otazkou diskusie bude ci vobec a ak ano aku uniu v europe potrebujeme peter osusky branislav skripek anna zaborska politika diskusia poslancov o krize a buducnosti europskej unie
politika
0
1492884000
potrebujeme uniu