Nika Macinská

Je mama. Osemnásobná.
Okrem toho je manželka aj podnikateľka. V prvom rade je však žena. Má rada všetko krásne, rada počúva aj rozpráva. Miluje, čo robí a robí, čo miluje. Založila úspešný blog „Denník mamy 8 detí„ a popritom ešte napísala knihu o emocionálnych potrebách detí. Jej túžbou je odovzdávať svoje skúsenosti a pomáhať ľuďom žiť spokojnejší život vo vzťahoch, ktoré majú vo svojom okolí.
Nika je i autorka a dizajnérka značky IMANI – móda s posolstvom. Viac ako len oblečenie. Je to oblečenie, ktoré ti zdvihne sebavedomie.

"Slow fashion" - životný štýl budúcnosti Prečo je dôležité znovuobjaviť koncept pomalej módy? Môže mať móda hlbší zmysel pre môj život? Čím a k čomu môže pomalá móda inšpirovať? Ako odpoveď na „kultúru skartovania“ a neustále sa zrýchľujúce tempo módneho priemyslu prichádza koncept pomalej módy – „slow fashion“. Pomalá móda ako slovné spojenie bolo prvýkrát použité v roku 2008 a hlása návrat k podpore lokálneho trhu, kvalite nad kvantitou, dlhšej životnosti produktov či udržateľnosti ekosystému i našej spoločnosti. V diskusii s módnymi dizajnérmi načrtneme čo je koncept pomalej módy a prečo je dôležitý pre jednotlivca i spoločnosť. Budeme sledovať, ako môže pomalá móda meniť spôsob nášho životného štýlu ako ženy/muža, matky/otca rodiny, či celej domácnosti. Čo móda v našom živote znamená a aké má miesto? Prečo sa stáva opäť populárna kultúra striedmosti a ako môže koncept pomalej módy inšpirovať k jednoduchosti, kráse i Bohu? Našim zámerom je, aby vás diskusia inšpirovala meniť veci vôkol seba. Keďže ako vraví výrok Matky Terezy „Všetko, čo robíme, je iba kvapka v mori, ale keby sme to nerobili, tá kvapka by tam chýbala.“ Nika Macinská Martina Badinská Veronika Madleňáková Spoločnosť O kráse, móde a životnom štýle „Slow fashion“ slow fashion zivotny styl buducnosti preco je dolezite znovuobjavit koncept pomalej mody moze mat moda hlbsi zmysel pre moj zivot cim a k comu moze pomala moda inspirovat ako odpoved na kulturu skartovania a neustale sa zrychlujuce tempo modneho priemyslu prichadza koncept pomalej mody slow fashion pomala moda ako slovne spojenie bolo prvykrat pouzite v roku 2008 a hlasa navrat k podpore lokalneho trhu kvalite nad kvantitou dlhsej zivotnosti produktov ci udrzatelnosti ekosystemu i nasej spolocnosti v diskusii s modnymi dizajnermi nacrtneme co je koncept pomalej mody a preco je dolezity pre jednotlivca i spolocnost budeme sledovat ako moze pomala moda menit sposob nasho zivotneho stylu ako zeny muza matky otca rodiny ci celej domacnosti co moda v nasom zivote znamena a ake ma miesto preco sa stava opat popularna kultura striedmosti a ako moze koncept pomalej mody inspirovat k jednoduchosti krase i bohu nasim zamerom je aby vas diskusia inspirovala menit veci vokol seba kedze ako vravi vyrok matky terezy vsetko co robime je iba kvapka v mori ale keby sme to nerobili ta kvapka by tam chybala nika macinska martina badinska veronika madlenakova spolocnost o krase mode a zivotnom style slow fashion
rodina
1
1556380800
slow fashion zivotny styl buducnosti