Miroslav Beblavý

Ekonóm Miroslav Beblavý z Bratislavy je poslancom NR SR. V minulosti bol v stranách SDKÚ-DS a Sieť. Po vstupe Siete do koalície zo strany odišiel a stal sa nezávislým poslancom.

V rámci svojej profesionálnej kariéry pracoval ako analytik a vedúci projektov v mimovládkach INEKO a SGI a ako štátny tajomník na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny. Založil a do decembra 2014 pôsobil na Ústave verejnej politiky na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK. V súčasnosti pôsobí v Center for European Policy Studies (Senior Research Fellow) v Bruseli a v Institute for the Study of Labor v Nemecku (Policy Fellow). Pracoval aj ako konzultant vo Svetovej banke, v OECD a pri Európskej komisii.

V januári tohto roka prezentoval návrh na zrušenie VÚC, čo sprevádzala aj online petícia; tú podpísalo 1729 podporovateľov. V apríli so skupinou nezaradených poslancov podpísal výzvu Vráťme Slovensko ľuďom, ktorou oznámili vznik novej politickej strany.

Slovensko ako Švajčiarsko O krajoch či župách na Slovensku sa opäť vo veľkom diskutuje. Primátor Trenčína Richard Rybníček vo veľkom štýle ohlásil, že štruktúru krajiny treba reformovať a že samosprávy nemajú dostatok právomocí. Podľa neho Slovensko potrebuje viac žúp ako ich má v súčasnosti. Poslanec Miroslavom Beblavý však má na vec iný názor a navrhuje kraje celkom zrušiť a posilniť tak právomoci štátu a samospráv. Prizvali sme ešte Veroniku Remišovú, poslankyňu v parlamente i v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto, ktorá verejnú správu vníma z oboch koncov. Aké sú návrhy týchto hostí na reformu krajiny? Prečo máme niekedy pocit, že sa rozhoduje o nás bez nás? Je riešením týchto problémov väčšia centralizácia, alebo naopak decentralizácia? Miroslav Beblavý, Richard Rybníček, Veronika Remišová Potrebuje Slovensko skôr silnejšie regióny alebo silnejší štát? Mali by sme kraje zachovať, zreformovať alebo úplne zrušiť? Prečo sa niekedy obyvatelia cítia vo vzťahu k svojmu mestu bezmocní? KLUB Potrebuje Slovensko radikálnu reformu regiónov? slovensko ako svajciarsko o krajoch ci zupach na slovensku sa opat vo velkom diskutuje primator trencina richard rybnicek vo velkom style ohlasil ze strukturu krajiny treba reformovat a ze samospravy nemaju dostatok pravomoci podla neho slovensko potrebuje viac zup ako ich ma v sucasnosti poslanec miroslavom beblavy vsak ma na vec iny nazor a navrhuje kraje celkom zrusit a posilnit tak pravomoci statu a samosprav prizvali sme este veroniku remisovu poslankynu v parlamente i v bratislavskej mestskej casti stare mesto ktora verejnu spravu vnima z oboch koncov ake su navrhy tychto hosti na reformu krajiny preco mame niekedy pocit ze sa rozhoduje o nas bez nas je riesenim tychto problemov vacsia centralizacia alebo naopak decentralizacia miroslav beblavy richard rybnicek veronika remisova potrebuje slovensko skor silnejsie regiony alebo silnejsi stat mali by sme kraje zachovat zreformovat alebo uplne zrusit preco sa niekedy obyvatelia citia vo vztahu k svojmu mestu bezmocni klub potrebuje slovensko radikalnu reformu regionov
klub
1
1493143200
slovensko ako svajciarsko
Politici o ochrane života V spoločnosti zaznievajú protichodné postoje v otázkach týkajúcich sa ochrany ľudského života. Zástancovia konzervatívneho pohľadu na svet obhajujú myšlienku ochrany života od počatia, liberáli naopak zdôrazňujú právo ženy rozhodovať o svojom tele. Téma ochrany života sa týka aj zdanlivo menej súvisiacich otázok rodinnej politiky, ktoré však vplývajú na rozhodnutie (ne)ísť na potrat. Môžu si mamičky privyrábať na materskej? Mal by štát podporovať mnohodetné rodiny? Pomáha štát dostatočne rodinám s malým príjmom? Nastavenie rodinnej politiky v krajine a s tým súvisiacej pomoci tehotným ženám a rodinám, najmä tým v núdzi, môže výrazne ovplyvniť rozhodnutie rodín nechať priestor novému životu. Cieľom tejto diskusie je ponúknuť priestor dvom rozdielnym pohľadom na problematiku potratov, a to primárne z politického a legislatívneho hľadiska a kriticky zhodnotiť charakter, význam a vplyv rodinnej politiky na Slovensku. Otázkou ostáva: Mali by byť potraty zákonom zakázané? Anna Záborská, Miroslav Beblavý Mali by sme presadzovať úplný zákaz potratov? Akými prostriedkami by mal štát pomáhať ženám v núdzi? Má Slovensko dobrú rodinnú politiku? Politika Diskusia europoslankyne a poslanca NR SR o stave rodinnej politiky na Slovensku politici o ochrane zivota v spolocnosti zaznievaju protichodne postoje v otazkach tykajucich sa ochrany ludskeho zivota zastancovia konzervativneho pohladu na svet obhajuju myslienku ochrany zivota od pocatia liberali naopak zdoraznuju pravo zeny rozhodovat o svojom tele tema ochrany zivota sa tyka aj zdanlivo menej suvisiacich otazok rodinnej politiky ktore vsak vplyvaju na rozhodnutie ne ist na potrat mozu si mamicky privyrabat na materskej mal by stat podporovat mnohodetne rodiny pomaha stat dostatocne rodinam s malym prijmom nastavenie rodinnej politiky v krajine a s tym suvisiacej pomoci tehotnym zenam a rodinam najma tym v nudzi moze vyrazne ovplyvnit rozhodnutie rodin nechat priestor novemu zivotu cielom tejto diskusie je ponuknut priestor dvom rozdielnym pohladom na problematiku potratov a to primarne z politickeho a legislativneho hladiska a kriticky zhodnotit charakter vyznam a vplyv rodinnej politiky na slovensku otazkou ostava mali by byt potraty zakonom zakazane anna zaborska miroslav beblavy mali by sme presadzovat uplny zakaz potratov akymi prostriedkami by mal stat pomahat zenam v nudzi ma slovensko dobru rodinnu politiku politika diskusia europoslankyne a poslanca nr sr o stave rodinnej politiky na slovensku
politika
1
1442674800
politici o ochrane zivota