Michal Titus Radošinský

Michal Titus Radošinský je synovcom Titusa Zemana, ktorý bol aj jeho birmovným otcom.

Dokumenty a svedectvá o osude svojho uja zbieral od roku 2003. Práve vďaka nim začal Vatikán v roku 2012 proces blahorečenia Titusa Zemana.

Sám hovorí, že jeho ujo nechcel o svojom utrpení a výsluchoch veľa rozprávať. Na spôsobené krivdy sa snažil skôr zabudnúť a odpustiť ich.

Titus Maximus Titus Zeman je jedna z veľkých postáv 20. storočia na Slovensku. Obľúbený, rešpektovaný a statočný saleziánsky kňaz, ktorý po nástupe totality pomáhal ako prevádzač budúcim saleziánom a kňazom pri úteku do Rakúska cez rieku Moravu. Riskujúc vlastný život úspešne previedol 19 z nich do Rakúska a následne do Talianska, kde mohli pokračovať v štúdiu teológie. Jeho tretia výprava sa však skončila kvôli nepriaznivým prírodným podmienkam neúspechom. Titus a mnohí ďalší, ktorí sa zúčastnili či pomáhali pri výprave cez hranicu skončili vo väzení. Titus bol odsúdený za vlastizradu na 25 rokov neľudského väzenia. O ušľachtilej osobnosti Titusa Zemana, o jeho heroickom hrdinstve, radostiach, bolestiach i trápeniach za osudy ostatných odsúdených, o jeho pripravovanom blahorečení a o jeho odkaze pre dnešnú dobu a súčasný kresťanský život budú s Pištom Vandalom diskutovať Titusov synovec Michal Titus Radošinský, talianska profesorka z Milána a autorka životopisu o Titusovi Lodovica Zanet, salezián Pavol Grach a historik František Neupauer. Výnimočná príležitosť spoznať vzácnu kresťanskú osobnosť a azda budúceho slovenského svätca... Pavol Grach, František Neupauer, Michal Titus Radošinský, Lodovica Zanet Aký bol životný príbeh jedného z najväčších slovenských hrdinov 20. storočia? Čím všetkým si prešiel v dlhoročnom väzení a ako to dokázal prekonať? Čím je Titus Zeman inšpirujúci pre súčasných mladých? Spoločnosť O živote a odkaze hrdinského mučeníka za slobodu dona Titusa Zemana titus maximus titus zeman je jedna z velkych postav 20 storocia na slovensku oblubeny respektovany a statocny saleziansky knaz ktory po nastupe totality pomahal ako prevadzac buducim salezianom a knazom pri uteku do rakuska cez rieku moravu riskujuc vlastny zivot uspesne previedol 19 z nich do rakuska a nasledne do talianska kde mohli pokracovat v studiu teologie jeho tretia vyprava sa vsak skoncila kvoli nepriaznivym prirodnym podmienkam neuspechom titus a mnohi dalsi ktori sa zucastnili ci pomahali pri vyprave cez hranicu skoncili vo vazeni titus bol odsudeny za vlastizradu na 25 rokov neludskeho vazenia o uslachtilej osobnosti titusa zemana o jeho heroickom hrdinstve radostiach bolestiach i trapeniach za osudy ostatnych odsudenych o jeho pripravovanom blahoreceni a o jeho odkaze pre dnesnu dobu a sucasny krestansky zivot budu s pistom vandalom diskutovat titusov synovec michal titus radosinsky talianska profesorka z milana a autorka zivotopisu o titusovi lodovica zanet salezian pavol grach a historik frantisek neupauer vynimocna prilezitost spoznat vzacnu krestansku osobnost a azda buduceho slovenskeho svatca pavol grach frantisek neupauer michal titus radosinsky lodovica zanet aky bol zivotny pribeh jedneho z najvacsich slovenskych hrdinov 20 storocia cim vsetkym si presiel v dlhorocnom vazeni a ako to dokazal prekonat cim je titus zeman inspirujuci pre sucasnych mladych spolocnost o zivote a odkaze hrdinskeho mucenika za slobodu dona titusa zemana
rodina
0
1492714800
titus maximus