Mgr. Daniel Herman

Bývalý minister kultúry ČR (2014-2017) je podpredsedom KDU–ČSL. Pôsobí tiež ako predseda združenia Ackermann-Gemeinde v ČR, čestný predseda Česko-lichtenštajnskej spoločnosti a člen správnej rady Stredoeurópskej  Akadémie v Bad Kissingen.

V roku 1984 začal študovať teologickú fakultu v Litoměřicích, v roku 1989 bol vysvetení za kňaza. Po necelom roku v duchovnej službe sa na jar 1990 stal na päť rokov sekretárom kardinála Miloslava Vlka.  Po absolvovaní štúdijnej stáže v Nemecku a USA bol v rokoch 1996–2005 hovorcom Českej biskupskej konferencie. Medzi rokmi 2005–2007 pracoval na Linke pomoci v kríze pri Policajnom prezídiu Českej republiky.

Ideologický boj o Európu Diskusia o aktuálnom vývoji v Európe a silnejúcich ideológiach. Daniel Herman (ČR), Ulrich Kiss (HU), Miriam Lexmann (SK) moderuje: Michal Magušin -Posilniť, alebo oslabiť národné identity v Európe? -Je Stredná Európa čierna diera, alebo posledná bašta európskej demokracie? -Je najväčšou hrozbou pre EÚ Rusko, migrácia, alebo strata kresťanských hodnôt? Spoločnosť Diskusia o aktuálnom vývoji v Európe a silnejúcich ideológiach. ideologicky boj o europu diskusia o aktualnom vyvoji v europe a silnejucich ideologiach daniel herman cr ulrich kiss hu miriam lexmann sk moderuje michal magusin posilnit alebo oslabit narodne identity v europe je stredna europa cierna diera alebo posledna basta europskej demokracie je najvacsou hrozbou pre eu rusko migracia alebo strata krestanskych hodnot spolocnost diskusia o aktualnom vyvoji v europe a silnejucich ideologiach
rodina
0
1542830400
ideologicky boj o europu