Marek Maďarič

Marek Maďarič vyštudoval VŠMU v Bratislave, odbor filmová a televízna dramaturgia a scenáristika. V roku 1988 vstúpil do KSS.

Od roku 2000 pôsobí v strane Smer, postupne ako hovorca, vedúci mediálneho a tlačového oddelenia a v roku 2006 bol šéfom jej volebného tímu. Podpredsedom strany bol od 30. septembra 2006.

V parlamentných voľbách v roku 2006 bol stranou Smer nominovaný na post ministra kultúry SR, vo svojej funkcii zostal do roku 2010. Ministrom kultúry sa opäť stal v druhej vláde Roberta Fica (voľby 2012) a aj v tretej vláde strany Smer (voľby 2016). Maďarič patril ku kritikom vnútorných procesov strany Smer, medzi prvými sa vyslovil za zrušenie Mečiarových amnestií. Jeho nezhody vyústili do toho, že 9. decembra 2017 sa vzdal funkcie podpredsedu strany Smer.

Po vražde mladého novinára Jana Kuciaka a jeho priateľky Martiny sa Maďarič vzdal miesta ministra kultúry v marci 2018.

Kam smeruje slovenská politika? Vstup: 5€/3€ (študent) Stranu SMER založil v roku 1999 Robert Fico po tom, ako sa rozhodol z SDĽ a koalície odísť. Po voľbách v roku 2006 spolu s koaličnými stranami SNS a ĽS-HZDS tvorili nadpolovičnú väčšinu v NR SR, s celkovo 85 poslancami. O 6 rokov, v roku 2012, strana Smer získala také volebné výsledky, že zostavila jednofarebnú vládu. SMER vládol neobmedzene celé 4 roky. V roku 2016 po parlamentných voľbách vytvorila strana Smer koalíciu so stranami SNS, MOST-HÍD, Sieť. Strana Smer sa počas posledných 12 rokov podieľala výrazným, niekedy až absolútnym, podielom na smerovaní Slovenska, slovenskej politiky. Jej neodmysliteľnou súčasťou je jej predseda Róbert Fico. Kam nás doviedli a smerujú posledné roky slovenskej politiky? O čom hovorí dnešná politická kríza na Slovensku? Čo ju skutočne spôsobilo a ako sa z nej dostať? Aký signál vysiela nárast extrémistických strán? Na aktuálne témy, ktoré hýbu Slovenskom, budú diskutovať Marek Maďarič, aktuálne poslanec strany Smer a bývalý minister kultúry SR s novinárom Jaroslavom Daniškom. Marek Maďarič, Moderuje: Jaroslav Daniška, Postoj Aké je politické dedičstvo vlád Smeru? Aké sú príčiny a dôsledky politickej krízy na Slovensku? Čo znamená pre budúcnosť politiky úpadok ľavice a nástup protestných strán? Politika Diskusia denníka Postoj s bývalým ministrom kultúry kam smeruje slovenska politika vstup 5eu 3eu student stranu smer zalozil v roku 1999 robert fico po tom ako sa rozhodol z sdl a koalicie odist po volbach v roku 2006 spolu s koalicnymi stranami sns a ls hzds tvorili nadpolovicnu vacsinu v nr sr s celkovo 85 poslancami o 6 rokov v roku 2012 strana smer ziskala take volebne vysledky ze zostavila jednofarebnu vladu smer vladol neobmedzene cele 4 roky v roku 2016 po parlamentnych volbach vytvorila strana smer koaliciu so stranami sns most hid siet strana smer sa pocas poslednych 12 rokov podielala vyraznym niekedy az absolutnym podielom na smerovani slovenska slovenskej politiky jej neodmyslitelnou sucastou je jej predseda robert fico kam nas doviedli a smeruju posledne roky slovenskej politiky o com hovori dnesna politicka kriza na slovensku co ju skutocne sposobilo a ako sa z nej dostat aky signal vysiela narast extremistickych stran na aktualne temy ktore hybu slovenskom budu diskutovat marek madaric aktualne poslanec strany smer a byvaly minister kultury sr s novinarom jaroslavom daniskom marek madaric moderuje jaroslav daniska postoj ake je politicke dedicstvo vlad smeru ake su priciny a dosledky politickej krizy na slovensku co znamena pre buducnost politiky upadok lavice a nastup protestnych stran politika diskusia dennika postoj s byvalym ministrom kultury
politika
1
1524506400
kam smeruje slovenska politika