José Granados

Rev. José Granados DCJM

is a professor of theology of marriage and family at the Pontifical Institute of John Paul II at the Lateran University in Rome, of which he is also Vice President.

He has earned a doctorate of Theology from the Pontifical Gregorian University, Rome. He was appointed by Pope Francis in April 2013 as a consultor to the Congregation for the Doctrine of Faith.

He has published several books on the issues of the theology of marriage. Prof. Granados is co-author, with Carl Anderson, of Called to Love: approaching John Paul II’s Theology of the Body, an introduction to the theology of marriage of the last popes.

Manželstvo: zmluva s Bohom či s človekom? Manželstvo sa nachádza na mnohých križovatkách: medzi svetom hmotným a duchovným, medzi mužom a ženou, ľudskou a božskou láskou, súkromným a verejným, tradíciou a budúcnosťou, prirodzenosťou a milosťou. Mnoho prebiehajúcich debát hľadá odpoveď na otázku, aké rôzne formy spolužitia sa môžu nazývať rodinou. Profesor Granados prichádza osvetliť, ako sa môžu všetky tieto aspekty navzájom integrovať, ako môžeme identifikovať pevné základy pre formovanie "autentickej rodiny". Vo svetle učenia Jána Pavla II. o Božom pláne s ľudskou láskou, o sexualite, manželstve a rodine Granados poukáže na osobitný význam manželstva v Božom zjavení. Aktuálna synoda o rodine spája biskupov celého sveta, aby diskutovali o mieste rodiny v spoločnosti a v Cirkvi. V diskusii s prof. Granadosom, jedným z konzultorov tejto synody, môžeme uvažovať o hlavných výzvach, ktorým súčasná Cirkev na poli rodiny čelí, a zamyslieť sa nad najdôležitejšími témami, ktoré synoda otvorila. Vďaka analýze toho, čo znamená nerozlučiteľnosť manželstva a aký je vzťah medzi manželstvom a Eucharistiou, môžeme pochopiť postoj Cirkvi k otázke prijímania Eucharistie rozvedenými a znovu zosobášenými ľuďmi.   Rev. José Granados DCJM Je "tradičná" rodina lepšia než iné formy rodinného života? Čo učil Ježiš o láske medzi mužom a ženou? Je Cirkev nemilosrdná voči rozvedeným? Teológia Prednáška španielskeho teológa o podstate manželstva. V angličtine s tlmočením. manzelstvo zmluva s bohom ci s clovekom manzelstvo sa nachadza na mnohych krizovatkach medzi svetom hmotnym a duchovnym medzi muzom a zenou ludskou a bozskou laskou sukromnym a verejnym tradiciou a buducnostou prirodzenostou a milostou mnoho prebiehajucich debat hlada odpoved na otazku ake rozne formy spoluzitia sa mozu nazyvat rodinou profesor granados prichadza osvetlit ako sa mozu vsetky tieto aspekty navzajom integrovat ako mozeme identifikovat pevne zaklady pre formovanie autentickej rodiny vo svetle ucenia jana pavla ii o bozom plane s ludskou laskou o sexualite manzelstve a rodine granados poukaze na osobitny vyznam manzelstva v bozom zjaveni aktualna synoda o rodine spaja biskupov celeho sveta aby diskutovali o mieste rodiny v spolocnosti a v cirkvi v diskusii s prof granadosom jednym z konzultorov tejto synody mozeme uvazovat o hlavnych vyzvach ktorym sucasna cirkev na poli rodiny celi a zamysliet sa nad najdolezitejsimi temami ktore synoda otvorila vdaka analyze toho co znamena nerozlucitelnost manzelstva a aky je vztah medzi manzelstvom a eucharistiou mozeme pochopit postoj cirkvi k otazke prijimania eucharistie rozvedenymi a znovu zosobasenymi ludmi nbsp rev jose granados dcjm je quot tradicna quot rodina lepsia nez ine formy rodinneho zivota co ucil jezis o laske medzi muzom a zenou je cirkev nemilosrdna voci rozvedenym teologia prednaska spanielskeho teologa o podstate manzelstva v anglictine s tlmocenim
teologia
1
1429984800
manzelstvo zmluva s bohom ci s clovekom