Ján Mrva

Ján Mrva sa narodil v Bratislave 17. októbra 1969. Od apríla 1991 je ženatý s Andreou Mrvovou, je otcom troch detí (Marek 26, Michaela 21, Marcela Laura 12).

Vyštudoval Slovenskú technickú univerzitu – Stavebnú fakultu, odbor Geodézie a kartografie. Po  absolvovaní školy pôsobil krátko na katastri a potom dlhé roky ako komerčný autorizovaný  geodet a kartograf v bratislavskom kraji.

V decembri 2006 bol prvý krát zvolený za starostu mestskej časti Bratislava – Vajnory. Funkciu starostu zastáva  nepretržite už tretie funkčné obdobie, 12. rok. Medzi jeho úspechy, ktoré dosiahol počas starostovania, patrí nový kultúrny dom, nová škôlka pre 125 detí, revitalizácia Parku pod lipami, nové multifunkčné ihrisko a participácia na realizácii projektu cyklotrasy JuRaVa a Pri starom letisku, dostavba 5 tried školy a ďalšia výstavba 4- triednej škôlky pre 88 detí.

Vo volebnom období 2014 – 2018 je aktívnym  poslancom Mestského  zastupiteľstva hl. mesta Bratislava, bojovníkom proti zbúraniu PKO a zachovania nábrežia Dunaja pre verejnosť s možnosťou vyjadrenia sa verejnosti, za transparentné verejné obstarávanie na verejné osvetlenie a parkovaciu politiku či zimnú a letnú údržbu a za zachovanie pamiatok na Bratislavskom hrade i výstavbu záchytných parkovísk okolo Bratislavy a predĺženie električiek na konce mesta.  V rokoch 2015 a 2016  bol tiež predsedom Regionálneho združenia mestských častí hlavného mesta SR Bratislavy. V súčasnosti je členom sekcie ekonomiky rady ZMOS.

Ako aktivista pôsobí v OZ Triblavina za dobudovanie diaľnice D1 so súbežnými kolektormi  podľa schválených povolení a zároveň bol iniciátorom a zodpovednou osobou v úspešnej Petícii za zákaz hazardu v Bratislave.

Primátori Bratislavy: Prvá diskusia kandidátov Vstup: 5€/3€ (študent) V susednej Prahe sa úspešne podarilo odborný občiansky aktivizmus integrovať do komplexného procesu riešenia mestských tém. Ako to dopadne u nás? Čo ponúkne dlhoročný aktivista Mestských zásahov Matúš Vallo a jeho skoro 60 členný odborný team Plánu Bratislava komunálnej politike? Ako si fanatik do Bratislavy poradí so skúsenými politikmi? Ján Mrva je vo funkcii starostu nepretržite už tretie funkčné obdobie. Ako vidí svoje slabé a silné stránky a čo ponúka mestu vo funkcii primátora? Jozef Krúpa je v komunálnej politike druhé volebné obdobie starostom Mestskej časti Bratislava-Záhorská Bystrica. Obidvaja kandidáti zanechali vo svojich mestských štvrtiach isté pozitívne dedičstvo, ako hodnotia ich prácu obyvatelia týchto mestských štvrtí? Meno Caroline Líšková sme v súvislosti s postom primátora počuli prvý krát len pred pár dňami. Jej meno je v komunálnej politike skoro neznáme. Je Bratislavčanka, ekonómka a podpredsedníčka Okresného centra KDH Staré mesto. Čo ukáže v diskusii s dlhoročným aktivistom a komunálnymi politikmi? Čo týchto kandidátov rozdeľuje, spája a v čom môžu spolupracovať? Matúš Vallo, Ján Mrva, Jozef Krúpa, Caroline Líšková, Moderátorka: Milota Sidorová Kandidáti budú reagovať na priame otázky urbanistky Miloty Sidorovej bez pozlátka a instatných rád marketérov. Čo v paľbe reakcií svojich súperov dostanú zo seba v prvej spoločnej diskusii tohto druhu? Politika primatori bratislavy prva diskusia kandidatov vstup 5eu 3eu student v susednej prahe sa uspesne podarilo odborny obciansky aktivizmus integrovat do komplexneho procesu riesenia mestskych tem ako to dopadne u nas co ponukne dlhorocny aktivista mestskych zasahov matus vallo a jeho skoro 60 clenny odborny team planu bratislava komunalnej politike ako si fanatik do bratislavy poradi so skusenymi politikmi jan mrva je vo funkcii starostu nepretrzite uz tretie funkcne obdobie ako vidi svoje slabe a silne stranky a co ponuka mestu vo funkcii primatora jozef krupa je v komunalnej politike druhe volebne obdobie starostom mestskej casti bratislava zahorska bystrica obidvaja kandidati zanechali vo svojich mestskych stvrtiach iste pozitivne dedicstvo ako hodnotia ich pracu obyvatelia tychto mestskych stvrti meno caroline liskova sme v suvislosti s postom primatora poculi prvy krat len pred par dnami jej meno je v komunalnej politike skoro nezname je bratislavcanka ekonomka a podpredsednicka okresneho centra kdh stare mesto co ukaze v diskusii s dlhorocnym aktivistom a komunalnymi politikmi co tychto kandidatov rozdeluje spaja a v com mozu spolupracovat matus vallo jan mrva jozef krupa caroline liskova moderatorka milota sidorova kandidati budu reagovat na priame otazky urbanistky miloty sidorovej bez pozlatka a instatnych rad marketerov co v palbe reakcii svojich superov dostanu zo seba v prvej spolocnej diskusii tohto druhu politika
politika
1
1524326400
primatori bratislavy prva diskusia kandidatov