Ivan Štefunko

Pochádza z Popradu. Študoval politológiu na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a Európske štúdie na Inštitúte politických štúdií v Paríži. Dlhodobo žil v Alžírsku, kde pracovali jeho rodičia. Po návrate na Slovensko sa angažoval v bývalej SDĽ, bol aj predsedom Mladej demokratickej ľavice. Ako 24-ročný vydával ľavicový magazín Slovo.

Je zakladateľom niekoľkých spoločností, v súčasnosti vedie investičnú spoločnosť Neulogy Ventures. So svojím hnutím Progresívne Slovensko ašpiruje na vstup do politiky s cieľom presadiť zásadné zmeny v slovenskej spoločnosti a posunúť krajinu dopredu.

 

Vízia pre Slovensko Touto diskusiou chceme otvoriť verejnú debatu o ďalšom smerovaní Slovenska. Politickí predstavitelia často prezentujú svojim voličom praktické kroky a navrhované zmeny. Zabúdajú však na väčší obraz, do ktorého ich chcú zasadiť. Nepredstavujú ucelenú víziu - cieľ, ku ktorému by mala krajina smerovať. Chýbajú nám odpovede na otázky: Čím sa chce Slovensko stať pre svojich občanov, pre Európu a pre svet? V diskusii sa budeme pýtať našich hostí - dvoch nádejných politických lídrov z rôzneho hodnotového spektra, ktorí chcú realizovať zásadné zmeny v krajine - aj na tieto otázky. Akú predstavu o Slovensku majú a ako ju chcú uskutočniť? Okolo akej vízie chcú zjednotiť a nadchnúť svojich budúcich voličov? Ako ich rôzna hodnotová orientácia ovplyvní jej realizáciu? Richard Rybníček Ivan Štefunko Má dnešné Slovensko víziu? Aká je Vaša konzervatívna/progresívna vízia pre Slovensko? Ako chcete zjednotiť spoločnosť pre Vašu víziu? Politika Diskusia nádejných politických lídrov o konzervatívnej a progresívnej vízii Slovenska vizia pre slovensko touto diskusiou chceme otvorit verejnu debatu o dalsom smerovani slovenska politicki predstavitelia casto prezentuju svojim volicom prakticke kroky a navrhovane zmeny zabudaju vsak na vacsi obraz do ktoreho ich chcu zasadit nepredstavuju ucelenu viziu ciel ku ktoremu by mala krajina smerovat chybaju nam odpovede na otazky cim sa chce slovensko stat pre svojich obcanov pre europu a pre svet v diskusii sa budeme pytat nasich hosti dvoch nadejnych politickych lidrov z rozneho hodnotoveho spektra ktori chcu realizovat zasadne zmeny v krajine aj na tieto otazky aku predstavu o slovensku maju a ako ju chcu uskutocnit okolo akej vizie chcu zjednotit a nadchnut svojich buducich volicov ako ich rozna hodnotova orientacia ovplyvni jej realizaciu richard rybnicek ivan stefunko ma dnesne slovensko viziu aka je vasa konzervativna progresivna vizia pre slovensko ako chcete zjednotit spolocnost pre vasu viziu politika diskusia nadejnych politickych lidrov o konzervativnej a progresivnej vizii slovenska
politika
1
1493150400
vizia pre slovensko