Hennadiy Maksak

Hennadiy Maksak je vedúcou osobnosťou ukrajinského think tanku Ukrainian Prism, ktorý sa zaoberá ukrajinskou zahraničnou a bezpečnostnou politikou.

Študoval ekonómiu na Štátnom ústave pre ekonomiku a manažment v Černihive a politológiu na Varšavskej univerzite.

V rokoch 2006 až 2015 bol prezidentom Polissya Foundation. V rokoch 2012 až 2014 bol členom riadiaceho výboru Eastern Partnarship Civil Society Forum. Od roku 2016 je členom riadiaceho výboru Ukrajinskej národnej platformy.

Dva roky po Majdane Zvonka sa zdá, že Ukrajina je na pokraji rozvratu. Dlhodobá politická kríza a bezvládie, prezident, ktorý sa spomína v Panama Papers, strata Krymu, zmrazená vojna na východe Ukrajiny, odmietnutie Ukrajiny v holandskom referende, nezáujem Západu a nekonečná korupcia... Mal Majdan pred dvoma rokmi zmysel? Má zmysel bojovať za svoju slobodu aj napriek takýmto dôsledkom? Pôvodne avizovaný hosť, Myroslav Marynovych, sa na podujatí nebude môcť zúčastniť kvôli krízovému stretnutiu ohľadom situácie na Ukrajine. Namiesto neho príde rečniť Hennadiy Maksak, ktorý nám vo svojej prednáške priblíži motivácie aj peripetie ukrajinského boja za slobodu a nezávislosť. Bude sa venovať napätým vzťahom Ukrajiny k Rusku aj k Európe a zároveň ukáže, v čom môže byť príspevok Ukrajiny pre región strednej Európy.   Event prinášame vďaka Medzinárodnému republikánskemu inštitútu (IRI). Moderuje Miriam Lexmann, riaditeľka EÚ kancelárie IRI. Hennadiy Maksak Moderuje: Miriam Lexmann Ako vyzerá Ukrajina dva roky po Majdane? Čo potrebuje od západnej a najmä strednej Európy? Ako ukrajinskú kultúru a identitu ovplyvňujú vzťahy s Ruskom? Politika Ukrajinský ekonóm a politológ nielen o duši ukrajinského národa. (Anglicky so simultánnym tlmočením do slovenčiny.) dva roky po majdane zvonka sa zda ze ukrajina je na pokraji rozvratu dlhodoba politicka kriza a bezvladie prezident ktory sa spomina v panama papers strata krymu zmrazena vojna na vychode ukrajiny odmietnutie ukrajiny v holandskom referende nezaujem zapadu a nekonecna korupcia mal majdan pred dvoma rokmi zmysel ma zmysel bojovat za svoju slobodu aj napriek takymto dosledkom povodne avizovany host myroslav marynovych sa na podujati nebude moct zucastnit kvoli krizovemu stretnutiu ohladom situacie na ukrajine namiesto neho pride recnit hennadiy maksak ktory nam vo svojej prednaske priblizi motivacie aj peripetie ukrajinskeho boja za slobodu a nezavislost bude sa venovat napatym vztahom ukrajiny k rusku aj k europe a zaroven ukaze v com moze byt prispevok ukrajiny pre region strednej europy nbsp event prinasame vdaka medzinarodnemu republikanskemu institutu iri moderuje miriam lexmann riaditelka eu kancelarie iri hennadiy maksak moderuje miriam lexmann ako vyzera ukrajina dva roky po majdane co potrebuje od zapadnej a najma strednej europy ako ukrajinsku kulturu a identitu ovplyvnuju vztahy s ruskom politika ukrajinsky ekonom a politolog nielen o dusi ukrajinskeho naroda anglicky so simultannym tlmocenim do slovenciny
politika
1
1461780000
dva roky po majdane