Helena Máslová

MUDr. Helena Máslová vyštudovala 1. lekársku fakultu Univerzity Karlovej v Prahe. Pracovala na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, na internom lôžkovom oddelení i v liečebni dlhodobo chorých. Skúsenosti zo všetkých týchto pracovísk ju priviedli k psychosomatickej a primárnej medicíne a neskôr k založeniu Centra psychosomatickej starostlivosti.

Dnes sa venuje najmä psychogynekológii, ženskému zdraviu a reprodukcii z pohľadu psychosomatických súvislostí. Je vyhľadávaná médiami pre svoje jasné názory, ktoré zaujíma k súčasným problémom našej spoločnosti. Je matka troch detí a členkou Českej lekárskej komory.

Neplodná Venuša Známa česká lekárka zaujala najmä svojou prednáškou na brnenskom TedX. V rámci BHD sa zameria na argumenty z psychosomatickej lekárskej praxe a fakty z výskumu a vlastných štatistík. Po úvodnej prednáške potom spolu s moderátorom a s vami bude diskutovať o etickom rozmere problému, príčinách neplodnosti a o súvisiacich gynekologických otázkach. Napríklad o interupciách, hormonálnej antikoncepcii a IVF. Aj vás zaujíma, aký je vzťah medzi sekularizáciou spoločnosti a súčasnou situáciou neplodnej spoločnosti? Príďte s nami diskutovať o tom, aké rozumové argumenty podporujú či vyvracajú kresťanský pohľad na ľudskú sexualitu či antikoncepciu. Helena Máslová Súvisí spolu počet potratov a cyklov umelého oplodnenia? Kto môže za neplodnosť našej generácie? Ako jedna (antikoncepčná) pilulka zmenila našu spoločnosť? Spoločnosť Psychogynekologička o príčinách neplodnosti a súvisiacich otázkach. neplodna venusa znama ceska lekarka zaujala najma svojou prednaskou na brnenskom tedx v ramci bhd sa zameria na argumenty z psychosomatickej lekarskej praxe a fakty z vyskumu a vlastnych statistik po uvodnej prednaske potom spolu s moderatorom a s vami bude diskutovat o etickom rozmere problemu pricinach neplodnosti a o suvisiacich gynekologickych otazkach napriklad o interupciach hormonalnej antikoncepcii a ivf aj vas zaujima aky je vztah medzi sekularizaciou spolocnosti a sucasnou situaciou neplodnej spolocnosti pridte s nami diskutovat o tom ake rozumove argumenty podporuju ci vyvracaju krestansky pohlad na ludsku sexualitu ci antikoncepciu helena maslova suvisi spolu pocet potratov a cyklov umeleho oplodnenia kto moze za neplodnost nasej generacie ako jedna antikoncepcna pilulka zmenila nasu spolocnost spolocnost psychogynekologicka o pricinach neplodnosti a suvisiacich otazkach
rodina
1
1461348000
neplodna venusa