Eugen Korda

Slovenský novinár a reportér, vyštudoval dramaturgickú tvorbu FAMU v Prahe. Pôsobil v televízii NOVA, STV a v internetovej televízii denníka SME.

Za čias Vladimíra Mečiara bol sledovaný Slovenskou informačnou službou. Z investigatívnej relácie STV Reportéri musel odísť kvôli zmene vlády a nezhodám s politickým nominantom Radimom Hrehom. V parlamentných voľbách 2012 kandidoval za stranu Igora Matoviča, avšak po nezhodách spôsobených požadovaním absolvovania detektora lží odišiel spolu aj  s Martinom Mojžišom a Štefanom Bučkom.

Momentálne pôsobí v týždenníku .týždeň, kde má na starosti video-spravodajstvo.

Vraciame sa do čias Mečiarizmu? V poslednom období zaznamenávame v politike a spoločnosti viaceré negatívne tendencie, ktoré nás akoby vracajú o dvadsať rokov späť, do éry mečiarizmu. Opäť môžeme sledovať diskreditáciu novinárov, nevyšetrovanie káuz, nečinnosť a politizáciu polície a súdov, rozmach korupcie, beztrestnosť politikov a im blízkych ľudí, a stratu akejkoľvek politickej kultúry. Kam až to všetko môže zájsť? Hrozí nám mečiarizácia krajiny? A ako tieto negatívne vplyvy zastaviť? O aktuálnej politickej situácií na Slovensku, možných vývojoch a možnostiach zmeny budú diskutovať uznávaní politickí komentátori a redaktori Eugen Korda (.týždeň), Peter Schutz (SME) a Martin Hanus (Konzervatívny denník Postoj). Eugen Korda (.týždeň); Peter Schutz (SME); Martin Hanus (Postoj) V čom sa súčasná politická situácia podobá tej z čias mečiarizmu? Kam až to môže všetko zájsť? Čo sa musí stať, aby sa súčasný trend zvrátil? A dotkneme sa aj kauzy Kali-Bašternák. Politika Diskusia nestorov slovenskej žurnalistky Petra Schutza, Eugena Kordu a Martina Hanusa o aktuálnej politickej situácii. vraciame sa do cias meciarizmu v poslednom obdobi zaznamenavame v politike a spolocnosti viacere negativne tendencie ktore nas akoby vracaju o dvadsat rokov spat do ery meciarizmu opat mozeme sledovat diskreditaciu novinarov nevysetrovanie kauz necinnost a politizaciu policie a sudov rozmach korupcie beztrestnost politikov a im blizkych ludi a stratu akejkolvek politickej kultury kam az to vsetko moze zajst hrozi nam meciarizacia krajiny a ako tieto negativne vplyvy zastavit o aktualnej politickej situacii na slovensku moznych vyvojoch a moznostiach zmeny budu diskutovat uznavani politicki komentatori a redaktori eugen korda tyzden peter schutz sme a martin hanus konzervativny dennik postoj eugen korda tyzden peter schutz sme martin hanus postoj v com sa sucasna politicka situacia podoba tej z cias meciarizmu kam az to moze vsetko zajst co sa musi stat aby sa sucasny trend zvratil a dotkneme sa aj kauzy kali basternak politika diskusia nestorov slovenskej zurnalistky petra schutza eugena kordu a martina hanusa o aktualnej politickej situacii
politika
1
1479668400
vraciame sa do cias meciarizmu