Erika Cániková

Erika Cániková je študentka odevného dizajnu (Ateliér 343) na VŠVU v Bratislave. Tvorí pod značkou EriCan a vo svojej tvorbe využíva vrstvenie a kombináciu rôznych druhov materiálov. Rada experimentuje so strihom a vytvára nové strihové detaily, aby bol odev nositeľný, no zároveň jedinečný. Počas štúdia absolvovala študijný pobyt v Nemecku na Hochschule für Gestaltung. Participovala na prípravách Národných stretnutí mládeže na Slovensku a navštevuje Nexteria Leadership Academy.

Jej kolekcia MADAYA je inšpirovaná ľuďmi, atmosférou, tradíciou a problematikou Sýrie. Hovorí o ľuďoch v Sýrii, ktorým sa vojna stala každodennosťou a nosia si ju stále so sebou. Odevy v sebe spájajú prvky tradičného odevu s prvkami vojenskej uniformy. Módu som chcela poňať ako médium, ktoré bude poukazovať na to, čo sa deje okolo nás, hovorí Erika.

Fashion revolution: etika v móde? Čo je to móda, ako vznikla, aký ma dopad na súčasnú spoločnosť? Existuje vôbec etika v móde a v módnom masovom priemysle? Ako sa my ako konzumenti správame a pristupujeme k nákupom? Aké máme alternatívy k "fast fashion" módnemu priemyslu? Je "slow fashion" a "udržateľná móda" budúcnosť v módnom priemysle? Môže byť krása ženy a jej identita vyjadrená aj prostredníctvom módy? I o týchto otázkach sa budeme rozprávať v diskusii spolu so štyrmi krásnymi dámami. Diskusiu o móde otvorí módna žurnalistka a uznávaná módna kritička PhDr. Dana Lapšanská, ktorá predstaví historický kontext vzniku módy až po jej súčasné tendencie. Simona Nečasová ako koordinátorka medzinárodného hnutia Fashion Revolution na Slovensku, nám predstaví aktivity, ktoré hnutie robí aj u nás doma a ako bojuje za transparentnú a udržateľnú módu. Na záver svoj pohľad na módu, prečo sa ju rozhodli študovať a čo pre nich znamená, predstavia dve študentky Johanna Grigarová a Erika Cániková. Súčasťou diskusie bude v závere i módna prehliadka kolekcie LEN od Johanny a kolekcie MADAYA od Eriky. Erika Cániková, Johanna Grigarová, Dana Lapšanská, Simona Nečasová Existuje etika v móde a módnom priemysle v súčasnosti? Ako môže "slow fashion" móda pozitívne vplývať na "fast fashion" priemysel? Môže byť krása ženy a jej identita vyjadrená aj prostredníctvom módy? Spoločnosť O pomalej móde "slow fashion", kultúre obliekania i kráse ženy fashion revolution etika v mode co je to moda ako vznikla aky ma dopad na sucasnu spolocnost existuje vobec etika v mode a v modnom masovom priemysle ako sa my ako konzumenti spravame a pristupujeme k nakupom ake mame alternativy k fast fashion modnemu priemyslu je slow fashion a udrzatelna moda buducnost v modnom priemysle moze byt krasa zeny a jej identita vyjadrena aj prostrednictvom mody i o tychto otazkach sa budeme rozpravat v diskusii spolu so styrmi krasnymi damami diskusiu o mode otvori modna zurnalistka a uznavana modna kriticka phdr dana lapsanska ktora predstavi historicky kontext vzniku mody az po jej sucasne tendencie simona necasova ako koordinatorka medzinarodneho hnutia fashion revolution na slovensku nam predstavi aktivity ktore hnutie robi aj u nas doma a ako bojuje za transparentnu a udrzatelnu modu na zaver svoj pohlad na modu preco sa ju rozhodli studovat a co pre nich znamena predstavia dve studentky johanna grigarova a erika canikova sucastou diskusie bude v zavere i modna prehliadka kolekcie len od johanny a kolekcie madaya od eriky erika canikova johanna grigarova dana lapsanska simona necasova existuje etika v mode a modnom priemysle v sucasnosti ako moze quot slow fashion quot moda pozitivne vplyvat na quot fast fashion quot priemysel moze byt krasa zeny a jej identita vyjadrena aj prostrednictvom mody spolocnost o pomalej mode quot slow fashion quot kulture obliekania i krase zeny
rodina
1
1493064000
fashion revolution etika v mode