Branislav Škripek

Prekladateľ, kazateľ, evanjelizátor, jeden zo zakladateľov a do roku 2009 jeden z vedúcich Spoločenstva pri Dóme sv. Martina, manžel, otec dvoch detí a europoslanec za hnutie OĽaNO. V Európskom parlamente je členom výboru pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci a delegácie pre vzťahy s Izraelom.

Považuje uberanie sa EÚ k federalizácii za škodlivé. Rozdeľovanie štátov na kategórie je podľa neho istou hrozbou pre stredoeurópsky región. Myslí si, že najjednoduchšou a potrebnou reformou je vrátiť sa pred Lisabonskú zmluvu, k zmluve z Nice.

Počas prepuknutia migračnej krízy sa intenzívne venoval otázke pomoci menšinám v Sýrii a Iraku. Osobne navštívil Kurdistan, kde sa stretol so zástupcami predstaviteľov samozvanej vlády.

Európa slovenskou optikou (summit konzervatívnej politiky) Vstup: 5€/3€ (študent) Summit konzervatívnej politiky, ktorý pripravujeme v spolupráci s Medzinárodným republikánskym inštitútom (IRI) je novým formátom festivalu BHD. Cieľom summitu je venovať dva dni diskusiám konzervatívnych politikov a intelektuálov z Európy a zo Slovenska o stave európskej spoločnosti a politiky, zvlášť v kontexte strednej Európy. V paneli „Európa slovenskou optikou“ budeme diskutovať s aktívnymi slovenskými pravicovými politikmi o budúcnosti Európy, krajinách V4 a tiež o význame a dopadoch dotačnej politiky EÚ. Chcete vedieť, ako to bude vyzerať, ak slovenskí konzervatívni politici budú medzi sebou a s Vami diskutovať o iných než rýdzo slovenských témach? Ak áno, tak práve pre Vás je určená táto diskusia. Alojz Hlina, Milan Krajniak, Branislav Škripek, Eugen Jurzyca Máme byť v jadre za každú cenu? Ako sa postaviť k Poľsku a Maďarsku? Sú eurofondy pomoc alebo prekliatie? Politika Ako vidia Európu slovenskí pravicoví politici? europa slovenskou optikou summit konzervativnej politiky vstup 5eu 3eu student summit konzervativnej politiky ktory pripravujeme v spolupraci s medzinarodnym republikanskym institutom iri je novym formatom festivalu bhd cielom summitu je venovat dva dni diskusiam konzervativnych politikov a intelektualov z europy a zo slovenska o stave europskej spolocnosti a politiky zvlast v kontexte strednej europy v paneli europa slovenskou optikou budeme diskutovat s aktivnymi slovenskymi pravicovymi politikmi o buducnosti europy krajinach v4 a tiez o vyzname a dopadoch dotacnej politiky eu chcete vediet ako to bude vyzerat ak slovenski konzervativni politici budu medzi sebou a s vami diskutovat o inych nez rydzo slovenskych temach ak ano tak prave pre vas je urcena tato diskusia alojz hlina milan krajniak branislav skripek eugen jurzyca mame byt v jadre za kazdu cenu ako sa postavit k polsku a madarsku su eurofondy pomoc alebo prekliatie politika ako vidia europu slovenski pravicovi politici
politika
1
1524340800
europa slovenskou optikou summit konzervativnej politiky
Potrebujeme Úniu? Hostia v diskusii budú spolu debatovať o tom, či bruselská byrokracia skutočne pomáha chrániť našu osobnú slobodu alebo naopak nás o slobodu oberá. Budú hľadať odpoveď na otázku, prečo Slovensko a krajiny V4 nie sú vnímané ako zodpovední členovia EÚ a či ide o spravodlivý súd. Ďalšou otázkou bude smerovanie a budúcnosť EÚ. História nás učí, že usporiadanie suverénnych štátov v únii nie je dlhodobo udržateľné. Buď takéto usporiadanie pre vnútorné rozpory zanikne alebo sa premení na federatívne usporiadanie (nový štát). Čaká Európsku úniu rovnaký osud? Témou diskusie bude tiež otázka hodnotovej orientácie EÚ. Na akých hodnotách je súčasná Únia postavená a ako sa tieto hodnoty zhodujú alebo nezhodujú s kresťanským pohľadom na svet? Kľúčovou otázkou diskusie bude, či vôbec a ak áno, akú Úniu v Európe potrebujeme. Peter Osuský, Branislav Škripek, Anna Záborská Politika Diskusia poslancov o kríze a budúcnosti Európskej únie potrebujeme uniu hostia v diskusii budu spolu debatovat o tom ci bruselska byrokracia skutocne pomaha chranit nasu osobnu slobodu alebo naopak nas o slobodu obera budu hladat odpoved na otazku preco slovensko a krajiny v4 nie su vnimane ako zodpovedni clenovia eu a ci ide o spravodlivy sud dalsou otazkou bude smerovanie a buducnost eu historia nas uci ze usporiadanie suverennych statov v unii nie je dlhodobo udrzatelne bud taketo usporiadanie pre vnutorne rozpory zanikne alebo sa premeni na federativne usporiadanie novy stat caka europsku uniu rovnaky osud temou diskusie bude tiez otazka hodnotovej orientacie eu na akych hodnotach je sucasna unia postavena a ako sa tieto hodnoty zhoduju alebo nezhoduju s krestanskym pohladom na svet klucovou otazkou diskusie bude ci vobec a ak ano aku uniu v europe potrebujeme peter osusky branislav skripek anna zaborska politika diskusia poslancov o krize a buducnosti europskej unie
politika
0
1492884000
potrebujeme uniu