Barbora Krajč Zamišková

Barbora Krajč Zamišková je absolventkou Filozofickej fakulty Univerzity Komenského a Divadelnej fakulty Vysokej školy múzických umení (odbor bábkoherectvo).

Od roku 2009 pôsobila v Bábkovom divadle Žilina ako bábkoherečka, prednášala dejiny divadla na Súkromnom konzervatóriu v Martine a na Univerzite tretieho veku v Žiline. V rámci vedecko-výskumného zamerania sa zaoberá problematikou súčasného divadla pre deti a mládež. Je stálou recenzentkou projektu Monitoring divadiel.

V súčasnosti účinkuje v Bábkovom divadle Žilina, Divadle Aréna Bratislava, Štúdiu 12 v Bratislave a v súkromnom Divadle TUŠ, ktoré založila spolu so svojimi spolužiakmi v roku 2006.

Pôsobí ako dramaturgička detskej relácie Trpaslíci vysielanej na RTVS.

Guľko Bombuľko Nadčasový príbeh na motívy knihy Márie Ďuríčkovej. Je to rozprávka o tom, aké dôležité je kamaráta mať a ešte dôležitejšie kamarátom byť. Na tomto príbehu, v ktorom slabučký Bombuľko silou obra pomôže sliepočke, húske, psovi, holubovi, či malému vrabčiakovi dieťa spozná, že aj sila slabých môže byť veľká a že hrdinom sa môže stať aj ten najslabší, ak sa nechá viesť srdcom. réžia: Barbora Krajč Zamišková Zaži Bábkové divadelné predstavenie pre deti od 2 rokov gulko bombulko nadcasovy pribeh na motivy knihy marie durickovej je to rozpravka o tom ake dolezite je kamarata mat a este dolezitejsie kamaratom byt na tomto pribehu v ktorom slabucky bombulko silou obra pomoze sliepocke huske psovi holubovi ci malemu vrabciakovi dieta spozna ze aj sila slabych moze byt velka a ze hrdinom sa moze stat aj ten najslabsi ak sa necha viest srdcom rezia barbora krajc zamiskova zazi babkove divadelne predstavenie pre deti od 2 rokov
zazi
0
1492858800
gulko bombulko