Anton Ziolkovský

Anton Ziolkovský je výkonný sekretár Konferencie biskupov Slovenska. Pochádza zo Spišskej Novej Vsi. Kňazskú vysviacku prijal v roku 2002, po nej dva roky pôsobil ako kaplán v Kežmarku. Od septembra 2004 do júna 2008 žil v Ríme. V roku 2008 ziskal licenciat na Papezskej univerzite sv. Gregorav Rime a v roku 2009 doktorat na Katolickej univerzite v Ruzomberku.

V jeseni 2007 sa podieľal na založení Spoločenstva priateľov Ferka Skyčáka, ktoré vydáva teologický časopis Nové Horizonty, kde je výkonným redaktorom. Od októbra 2008 je predsedom občianskeho združenia Klub priateľov Ferka Skyčáka. Zároveň pôsobí ako odborný asistent na Katedre katechetiky a praktickej teológie Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Kresťania, na stráž? Úspech ĽSNS v parlamentných voľbách v roku 2016 a následné pôsobenie tejto strany v parlamente podnietilo diskusiu o extrémizme a hrozbách, ktoré môže predstavovať pre verejný život. Skutočnosť, že Kotlebova strana sa hlási ku kresťanstvu, postavila aj cirkvi do ťažkej situácie. Viacero liberálnych teológov a intelektuálov zverejnilo ešte v marci 2016 vyhlásenie, v ktorom kresťanským cirkvám prisúdili spoluzodpovednosť za vstup extrémistickej strany do parlamentu a vyhlásenie KBS k výsledku volieb ohodnotili ako alibistické. Signatári vyhlásenia sa tiež prihlásili k hodnoteniu, že medzi voličmi ĽSNS je veľa kresťanov, zvlášť katolíkov a vyzvali cirkevných predstaviteľov na zapojenie sa do boja proti extrémizmu. V diskusii sa zameriame na otázky, aké miesto má v boji proti extrémizmu vzdelávanie i represia a či príčinou extrémizmu nie je aj nedostatok zdravého vlastenectva mainstreamových spoločenských síl. Budeme venovať pozornosť i nedávnej protiextrémistickej novele Trestného zákona a hlasom kritikov, ktorí v nej vidia obmedzenie našej slobody. Ondrej Dostál, Daniel Lipšic, Ondrej Prostredník, Anton Ziolkovský Môžu kresťania za extrémizmus? Majú Slováci príliš silné alebo príliš slabé národné povedomie? Kde sú rozumné hranice slobody prejavu? Spoločnosť Diskusia o extrémizme na Slovensku krestania na straz uspech lsns v parlamentnych volbach v roku 2016 a nasledne posobenie tejto strany v parlamente podnietilo diskusiu o extremizme a hrozbach ktore moze predstavovat pre verejny zivot skutocnost ze kotlebova strana sa hlasi ku krestanstvu postavila aj cirkvi do tazkej situacie viacero liberalnych teologov a intelektualov zverejnilo este v marci 2016 vyhlasenie v ktorom krestanskym cirkvam prisudili spoluzodpovednost za vstup extremistickej strany do parlamentu a vyhlasenie kbs k vysledku volieb ohodnotili ako alibisticke signatari vyhlasenia sa tiez prihlasili k hodnoteniu ze medzi volicmi lsns je vela krestanov zvlast katolikov a vyzvali cirkevnych predstavitelov na zapojenie sa do boja proti extremizmu v diskusii sa zameriame na otazky ake miesto ma v boji proti extremizmu vzdelavanie i represia a ci pricinou extremizmu nie je aj nedostatok zdraveho vlastenectva mainstreamovych spolocenskych sil budeme venovat pozornost i nedavnej protiextremistickej novele trestneho zakona a hlasom kritikov ktori v nej vidia obmedzenie nasej slobody ondrej dostal daniel lipsic ondrej prostrednik anton ziolkovsky mozu krestania za extremizmus maju slovaci prilis silne alebo prilis slabe narodne povedomie kde su rozumne hranice slobody prejavu spolocnost diskusia o extremizme na slovensku
rodina
1
1492718400
krestania na straz