Alžbeta Malovcová

Alžbeta Malovcová je absolventka bakalárskeho štúdia VŠVU v Ateliéri voľnej grafiky prof. Roberta Jančoviča (2008-2013). Momentálne pokračuje v magisterskom štúdiu na katedre maľby a iných médií v Ateliéri +-XXI prof. Daniela Fischera, akad. mal. Zúčastnila sa študijného pobytu na Aristotelovej Univerzite v Solúne (2011-2012), má za sebou niekoľko domácich kolektívnych výstav.

Vo svojej tvorbe sa venuje témam interiority, intimity, skúmaniu svojho najbližšieho okolia a vzťahov, ktoré sa v ňom odohrávajú. Nie je jej vzdialené ani analytické myslenie, ktorým vedie dialóg s naivitou. Významné miesto v jej tvorbe patrí kresbe, v ktorej oceňuje hlavne priamočiarosť a emotívnu zložku – pomocou denníkových záznamov sa dostáva k jadru svojich reflexií o svete. V niektorých momentoch sa kresba stáva východiskom pre priestorovú inštaláciu. Venuje sa aj abstraktnej maľbe v klasickej technike olejomaľby.

Výstavy počas BHD 2015 V rámci sekcie Zaži vám aj tento rok na BHD ponúkame výstavu troch výtvarníkov a jedného fotografa počas celého trvania festivalu. V Pisztoryho paláci na rôznych miestach nájdete: grafiky a lepty Alžbety Malovcovej, absolvujúcej študentky VŠVU, z cyklov Vec, ktorú máš na mysli (2012), Bezvetrie (2009) a Bez názvu (2009). dielo Andrása Cséfalvaya - Day of Rest (Deň odpočinku). Autor sa okrem iného venuje preodvšetkým 3D animácii a experimentálnemu filmu. fotografický cyklus kameramana a fotografa Timoteja Križku, ktorý mnohonásobnou expozíciou na filmový negatív sprostredkuje zážitok svetla, farieb a tvarov. fotografie cestovateľa Tonyho Friča zachytávajúce život kresťanských a jezídskych utečencov v Iraku. Alžbeta Malovcová, András Cséfalvay, Timotej Križka, Tony Frič Zaži vystavy pocas bhd 2015 v ramci sekcie zazi vam aj tento rok na bhd ponukame vystavu troch vytvarnikov a jedneho fotografa pocas celeho trvania festivalu v pisztoryho palaci na roznych miestach najdete grafiky a lepty alzbety malovcovej absolvujucej studentky vsvu z cyklov vec ktoru mas na mysli 2012 bezvetrie 2009 a bez nazvu 2009 dielo andrasa csefalvaya day of rest den odpocinku autor sa okrem ineho venuje preodvsetkym 3d animacii a experimentalnemu filmu fotograficky cyklus kameramana a fotografa timoteja krizku ktory mnohonasobnou expoziciou na filmovy negativ sprostredkuje zazitok svetla farieb a tvarov fotografie cestovatela tonyho frica zachytavajuce zivot krestanskych a jezidskych utecencov v iraku alzbeta malovcova andras csefalvay timotej krizka tony fric zazi
zazi
0
1429722000
vystavy pocas bhd 2015