Alojz Hlina

Podnikateľ, občiansky aktivista, bývalý poslanec Národnej rady SR a momentálne predseda mimoparlamentného hnutia KDH.

V parlamentných voľbách v roku 2012 bol zvolený za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky. Na pozíciu kandidoval na kandidátke strany OĽaNO. V októbri toho istého roku z poslaneckého klubu vystúpil a pôsobil ako nezaradený poslanec.

V marci 2015 vstúpil do poslaneckého klubu Kresťanskodemokratického hnutia. V parlamentných voľbách v roku 2016 kandidoval za KDH. Hnutie sa však po prvýkrát nedostalo do parlamentu. Ako predseda KDH pôsobí od júna 2016.

 

Európa slovenskou optikou (summit konzervatívnej politiky) Vstup: 5€/3€ (študent) Summit konzervatívnej politiky, ktorý pripravujeme v spolupráci s Medzinárodným republikánskym inštitútom (IRI) je novým formátom festivalu BHD. Cieľom summitu je venovať dva dni diskusiám konzervatívnych politikov a intelektuálov z Európy a zo Slovenska o stave európskej spoločnosti a politiky, zvlášť v kontexte strednej Európy. V paneli „Európa slovenskou optikou“ budeme diskutovať s aktívnymi slovenskými pravicovými politikmi o budúcnosti Európy, krajinách V4 a tiež o význame a dopadoch dotačnej politiky EÚ. Chcete vedieť, ako to bude vyzerať, ak slovenskí konzervatívni politici budú medzi sebou a s Vami diskutovať o iných než rýdzo slovenských témach? Ak áno, tak práve pre Vás je určená táto diskusia. Alojz Hlina, Milan Krajniak, Branislav Škripek, Eugen Jurzyca Máme byť v jadre za každú cenu? Ako sa postaviť k Poľsku a Maďarsku? Sú eurofondy pomoc alebo prekliatie? Politika Ako vidia Európu slovenskí pravicoví politici? europa slovenskou optikou summit konzervativnej politiky vstup 5eu 3eu student summit konzervativnej politiky ktory pripravujeme v spolupraci s medzinarodnym republikanskym institutom iri je novym formatom festivalu bhd cielom summitu je venovat dva dni diskusiam konzervativnych politikov a intelektualov z europy a zo slovenska o stave europskej spolocnosti a politiky zvlast v kontexte strednej europy v paneli europa slovenskou optikou budeme diskutovat s aktivnymi slovenskymi pravicovymi politikmi o buducnosti europy krajinach v4 a tiez o vyzname a dopadoch dotacnej politiky eu chcete vediet ako to bude vyzerat ak slovenski konzervativni politici budu medzi sebou a s vami diskutovat o inych nez rydzo slovenskych temach ak ano tak prave pre vas je urcena tato diskusia alojz hlina milan krajniak branislav skripek eugen jurzyca mame byt v jadre za kazdu cenu ako sa postavit k polsku a madarsku su eurofondy pomoc alebo prekliatie politika ako vidia europu slovenski pravicovi politici
politika
1
1524340800
europa slovenskou optikou summit konzervativnej politiky