REFLEKTOR live
Traja kresťanskí intelektuáli, tri aktuálne diskusné reflexie v živej nahrávke relácie rádia Devín.
Jaroslav Daniška, Juraj Šúst
+ špeciálny hosť Peter Schutz
hudobný hosť Peter Janků
Kúpiť lístok/ permanentku

(alebo na mieste 15 min. pred začiatkom)

Spoločnosť
  • V čom spočíva genialita i prekliatie Košíc?
  • Ako (ne)zomiera sloboda v demokracii?
  • Príde spása z východu?

Reflektor: traja kresťanskí intelektuáli, tri tématické reflexie: lokálna, aktuálna i nadčasová. V čom tkvie (ne)docenený génius i tragédia Košíc? Nepozvaným hosťom v diskusii bude svetoznámy košický rodák Sándor Marai a jeho texty o Košiciach. Druhá téma sa bude týkať novembra 89 a 30 rokov od revolúcie. Čo a kto dnes zabíja slobodu: Haščák? Kočner? Zuckerberg? Soroš? A akú rolu v tom máme my všetci? A nakoniec tretia téma bude reflexiou nového slovenského dokumentárneho filmu Volanie o troch pravoslávnych mníchoch, ktorí zanechali všetko a vstúpili do kláštora. V čom spočíva sila východného kresťanstva? Je Východ liekom na krízu našej viery a krízu post-kresťanského Západu?

Špeciálne v Košiciach hudobný hosť, spevák a pesničkár Peter Janků.

Reflektor je kultúrno-spoločenský mesačník rádia Devín, v ktorom moderátor Štefan Chrappa so svojimi hosťami a spolumoderátormi Jaroslavom Daniškom a Jurajom Šústom glosujú dianie v domácej i svetovej kultúre, filozofii, vede, náboženstve a kritickom myslení. Na Košických Hanusových dňoch spoznáme Reflektor naživo.

Kúpiť lístok/ permanentku

(alebo na mieste 15 min. pred začiatkom)

Juraj Šúst

Juraj Šúst je publicista, učiteľ, aktivista. Je predsedom spoločenstva Ladislava Hanusa, kde aj vedie niektoré semináre z oblasti morálnej/politickej filozofie a kresťanskej kultúry. Stojí za festivalom Bratislavské/ Košické Hanusove dni, píše do revue Impulz a denníka Postoj, vystupuje v relácii Reflektor, a taktiež sa zapája do občianskych aktivít, najmä v oblasti pro-life.

Jaroslav Daniška

Jaroslav Daniška je publicista, moderátor. Ako šéfredaktor vedie revue pre modernú katolícku kultúru – Impulz, pravidelne píše najmä do konzervatívneho denníka Postoj, moderuje relácie na rádiu Lumen (Zaostrené, o Kráse) a na Rádiu Devín vystupuje v relácii Reflektor.

Peter Schutz

Slovenský novinár a komentátor, ktorý momentálne komentuje politické dianie pre denník SME, týždenník .týždeň a regionálny denník Korzár.  Pôsobí v Košiciach, a ako sa v jednom rozhovore vyjadril, geografická vzdialenosť od centra diania je prospešná pre zdravie.