Nejednota a hodnoty
Kresťanskí politici naprieč spektrom diskutujú o aktuálnej situácii.
Čaučík (KDH), Taraba (KDŽP), Heger (OĽaNO), Lexman (KDH), Záborská (KÚ), Antal (Za ľudí)
Kúpiť lístok/permanentku

(alebo na mieste 15 min. pred začiatkom)

Politika

Jednota:

  • Je dôvodom rozdelenia kresťanských politikov do viacerých strán predovšetkým hodnotová rozdielnosť, alebo len osobné animozity?
  • Mali by sa kresťanskí politici snažiť o vytvorenie jednej politickej strany, alebo koalície?
  • Čo musia kresťanskí politici zmeniť, aby malo Slovensko v budúcnosti konzervatívneho, kresťanského premiéra?

Hodnoty:

  • Môže kresťanský politik v záujme o iné dobro načas nebrať ohľad na kultúrno-etické otázky?
  • Mal by kresťanský politik týmito témami podmieňovať svoju účasť vo vláde?
  • Zachová si kresťanský politik svoju tvár skôr vo vláde so Smerom, alebo s progresívcami?

 

Moderuje: Michal Magušin

Kúpiť lístok/permanentku

(alebo na mieste 15 min. pred začiatkom)

Marek Antal

Marek Antal pracoval ako programátor. Neskôr vybudoval IT spoločnosti; košický Ness KDC a neskôr GlobalLogic. Má za sebou 20 rokov práce v manažérskych pozíciách v medzinárodnom prostredí. Je voleným členom predsedníctva strany Za ľudí.

 

Tomáš Taraba

Tomáš Taraba je predsedom strany KDŽP. Vyštudoval ekonómiu a pred založením strany pôsobil ako manažér v súkromnej oblasti.

Eduard Heger

Eduard Heger je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky za OĽaNO, kde sa venuje najmä oblasti financií. je členom vodcovského tímu Spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave.

Marián Čaučík

Marián Čaučík je riaditeľom charitatívneho programu Dobrá novina a jedným z vedúcich osobností organizácie eRko. Do eurovolieb sa uchádzal za stranu KDH, kde momentálne pôsobí.

Anna Záborská

MUDr. Anna Záborská je konzervatívna poslankyňa Európskeho parlamentu. Patrí k najvplyvnejším a najaktívnejším poslancom presadzujúcim ochranu života, rodiny a práv rodičov vychovávať svoje deti podľa vlastného svedomia. Angažuje sa ako ľudskoprávna aktivistka (spoluzakladala Fórum života a Slovenskú spoločnosť pre rodinu). Je tiež aktívna v mimovládnych organizáciách ako napríklad Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Kolégium Antona Neuwirtha, Slovenská katolícka charita a Hnutie katolíckych žien. Je dcérou významného humanistu, politika, diplomata a disidenta MUDr. Antona Neuwirtha. V súčasnosti je predsedníčkou novej konzervatívnej strany Kresťanská únia.

Miriam Lexmann

Miriam Lexmann v súčasnosti pôsobí ako riaditeľka Európskej kancelárie Medzinárodného republikánskeho inštitútu v Bruseli. Okrem pozície Radcu v Rade Európy a v Európskom parlamente, pôsobila Miriam tiež ako osobitný stály zástupca NR SR pri Európskom parlamente a inštitúciách EÚ.

V rámci rozsiahlej spolupráce so slovenskými a medzinárodnými neziskovými organizáciami sa tiež venuje oblasti rozvoja demokracie a ľudských práv vo svete, hlavne však v krajinách Západného Balkánu a Východného partnerstva. Na tieto témy pravidelne publikuje v zahraničných médiách ako napríklad Visegrad Insight alebo European View. Miriam vedie úspešný medzinárodný Beacon Project s cieľom eliminovať dezinformáciu a ruskú propagandu a postaviť pravdu do centra politického diskurzu v Európe. Je tiež členkou správnej rady Nadácie Antona Tunegu a poradcom Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) pre zahraničné a európske otázky.