Ľud vs. vláda
zástupcovia strán KDH, OĽANO, PS, SaS, Sme rodina, Za ľudí
Kúpiť lístok/permanentku

(alebo na mieste 15 min. pred začiatkom)

Politika

Diskusia zástupcov konzervatívnej a kresťanskej občianskej spoločnosti s predstaviteľmi hlavných politických strán (ktoré prijali pozvanie), ktoré majú šancu na účasť v parlamente. Otázky na politikov kladú mamičky, učitelia, zástupcovia kresťanských spoločenstiev, lokálni lídri a vy.

 

Moderuje: Michal Magušin

Kúpiť lístok/permanentku

(alebo na mieste 15 min. pred začiatkom)

Irena Biháriová (podpredsedníčka PS)

Irena Bihariová je právnička. Dlhoročne sa špecializuje na oblasť trestných činov extrémizmu vrátane problematiky cyberhate – protiprávnych prejavov nenávisti v online prostredí. Od roku 2009 vedie občianske združenie Ľudia proti rasizmu, v ktorom niekoľko rokov poskytovala bezplatnú právnu pomoc obetiam takzvaných „hate crimes“. Je podpredsedníčkou Výboru pre predchádzanie rasizmu a extrémizmu v gescii Ministerstva vnútra SR.

Milan Majerský (podpredseda KDH)

PaedDr. Milan Majerský PhD. je slovenský politik, podpredseda KDH a od 1. decembra 2017 predseda Prešovského samosprávneho kraja.

Jozef Lukáč (poslanec NRSR SME RODINA)

Kresťanský aktivista, evanjelizátor a odborník na religionistiku. Zastáva konzervatívne postoje a prorodinnú politiku. Je podpredsedom Prešovského samosprávneho kraja.

Karol Galek (poslanec NRSR SaS)

RNDr. Karol Galek je slovenský geológ a politik. Vo volebnom období 2016 – 2020 je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky za stranu SaS.

Marek Krajčí (poslanec NRSR OĽaNO)

MUDr. Marek Krajčí je slovenský politik, detský kardiológ, zakladateľ a riaditeľ platformy Kresťania v meste, hudobník, skladateľ a textár. V súčasnosti je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky a členom poslaneckého klubu OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti.

Vladimíra Marcinková (členka predsedníctva Za ľudí)

Pochádza zo Spiša, vyštudovala právo, dva roky pracovala na úspešnej kampani Andreja Kisku pred prezidentskými voľbami 2014. Po jeho zvolení sa stala najmladšou členkou tímu prezidenta SR, kde pracovala ako šéfka regionálnej politiky. V súčasnosti je členkou predsedníctva strany Za ľudí.