BHD Talks: Koho nasledujem(e)?
Krátke a úderné vstupy o nasledovaní Krista v dnešnej spoločnosti
Juraj Bača, Jana Boboková, Rasťo Kráľovič
Paulína Lukáčová, Dana Čahojová
Richard Nagypál, Ondrej Székely
Kúpiť vstupenku na podujatie/ permanentku na celý festival

(alebo na mieste 15 min. pred začiatkom)

Spoločnosť

Aké je to vydať sa cestou nasledovania Krista? A prečo práve Kristus?

Život s ním nesľubuje žiaden naivný, sladký príbeh. Aké úskalia v dnešnom svete čakajú tých, ktorí sa rozhodli pre Ježiša? Stojí to za to, alebo sa máme radšej poobzerať po alternatíve? Vypočujte si autentické pohľady dnešných ľudí – učiteľ, herec, starostka, kazateľ, profesor, lekárka, profesionálna mama.

Jedna profesia, jeden život. Každý z nich prináša iný príbeh.

Kúpiť vstupenku na podujatie/ permanentku na celý festival

(alebo na mieste 15 min. pred začiatkom)

Juraj Bača

Juraj Bača je mladý slovenský herec známy zo seriálov Rex či Búrlivé víno. V súčasnosti hrá okrem iného hlavnú úlohu v predstavení Masaryk/Štefánik. V poslednom čase bulvárne médiá, ale aj jeho vlastné vyjadrenia na sociálnych sieťach naznačujú, že ,,mení život od základov“. Čo tým myslí? Koho nasleduje?

Jana Boboková

Jana Boboková pochádza z Bratislavy, kde aj študovala na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského. Pracuje na Onkologickom Ústave Sv. Alžbety, a taktiež v Mobilnom hospici. Je to úspešná doktorka, autorka a spoluautorka viacerých publikácií v oblasti onkológie. Počas jej práce však pocítila, že ľudia, ktorí sú v situácii utrpenia a blížiacej sa smrti, nepotrebujú len ľudský profesionálny dotyk. Čo viac potrebujú?

Paulína Lukáčová

Paulína Lukáčová má vyštudovanú misijnú a charitatívnu prácu. Pri prednáške o profesionálnom rodičovstve jej zahorelo srdce pre toto povolanie, a tak sa rozhodla spraviť si kurz profesionálneho náhradného rodiča. Keďže vedela, že bez pomoci samotného Boha to nedá, veľakrát sa modlila s otázkou, či má do toho naozaj ísť a pýtala si o rôzne znamenia, ktoré sa jej vždy potvrdili. Nakoniec sa vzdala úspešne našliapnutej kariéry a rozhodla sa počúvať Boží hlas v jej vnútri. Aké znamenia dostala od Boha, ktoré ju presvedčili? Čo prináša práca profesionálneho náhradného rodiča slobodnej 29 ročnej mladej žene?

Dana Čahojová

Vyštudovala Lekársku fakultu Univerzity Komenského, avšak v odbore pracovala krátko, pretože jej rodina dostala prednosť pred kariérou. Už druhé volebné obdobie pôsobí ako starostka mestskej časti Karlova Ves.

Rastislav Kráľovič

Rastislav Kráľovič je profesorom informatiky na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského. Venuje sa výskumu v teoretickej informatike, kde sa najviac venuje modelom výpočtov, online algoritmom a teórii zložitosti. Vo svojej kancelárii má nad stolom zavesenú ikonu svätého Juraja.

Ondrej Székely

Otec (čoskoro) troch detí, bežec maratónov a skaut. Po skončení štúdia informatiky sa rozhodol nevenovať svoju energiu komerčnej oblasti, ale niečomu inému, načo má dary a schopnosti. Stal sa učiteľom – najprv učil na Gymnáziu Ladislava Novomeského, v súčasnosti učí na bilingválnom gymnáziu C.S. Lewisa. Dnes okrem učenia informatiky a mentorovania žiakov aj koordinuje program rozvoja charakteru.

Richard Nagypál

Richard Nagypál je evanjelikálny teológ, ktorý v súčasnosti slúži ako misionár v malom meste Revúca, kde sa pred pár mesiacmi presťahoval s rodinou a 16timi priateľmi založiť kostol pre ľudí, čo nechodia do kostola. Venuje sa kresťanskej apologetike, diskusiám ateizmus-teizmus, filozofii, teológii tábora, puritánom a prácam Alvina Plantingu a Williama Lane Craiga. V Banskej Bystrici sa podieľal na diskusiách s ateistami. Má manželku a dve dcérky. Momentálne sa snaží nájsť odpoveď na otázku: Ako zasiahnuť generáciu, ktorá počúva svojimi očami a premýšľa svojimi pocitmi?