BHD Talks: Technológie v našich životoch: oslobodzujú alebo ničia?
Inteligentné a úderné vstupy o vplyve technológii na náš život
Peter Irikovský, Baška Klimeková, Slávka Kubíková, Petra Kotuliaková, Michal Mária Kukuča, OSB, Miroslav Kašiak, a ďalší
Spoločnosť

Vstup: 5€/3€ (študent)

Tohtoročné BHD Talks budú o technológiách! Pred desiatimi rokmi sme na Slovensku mali internet len v pár domácnostiach a dnes sa pripojíte kľudne aj na autobusovej zástavke. U detí na základnej škole je bežné mať lepší smartphone ako sme mali my na strednej či výške a s prílivom nových aplikácií a online kurzov sú vedomosti prístupné dnes úplne každému.

Ako pôsobí vývoj technológií na vzdelávanie či výchovu? To nám povedia Baška Klimeková z Butterfly Effect a Slávka Kubíková.

Akú úlohu zohráva v našom zákazníckom správaní umelá inteligencia? Viac zo zákulisia inovácií porozpráva Peťo Irikovksý z Exponea.

Ani viera nezostala nedotknutá technológiami. Čo to znamená pre moderného kresťana nám porozpráva mních s kamerov Michal Kukuča.

Petra Kotuliaková

Petra je zakladateľka Aj Ty v IT, organizácie, ktorá búra rodové stereotypy v oblasti informačných technológií a snaží sa na Slovensku o vytvorenie technologicky rovnej spoločnosti. Aj Ty v IT prináša do IT sektora viac žien a zároveň toľko potrebnej diverzity.

Časť štúdia strávila na Inštitúte politických štúdií v Paríži, kde následne pracovala v medzinárodnej vetve spoločnosti DANONE a mala na starosti trhy na strednom a ďalekom Východe.

Slavka Kubíková

Bývalá reportérka týždenníka Trend, neskôr pôsobila v biznis sfére v oblasti financií. Popri materskej dovolenke sa venuje písaniu o rodinných a výchovných témach pre portál Postoj.sk, má dve deti, žije pri Bratislave.

Kniha zatiaľ nemá žiaden názov, ale spisovateľka tvrdí, že to bude kniha o siedmich najdôležitejších veciach, ktoré dnešné deti potrebujú.

Peter Irikovský

Peťo Irikovský sa na slovenskej biznis scéne preslávil firmou Exponea v ktorej dnes pracuje ako jej CEO. Toto zvučné meno začínajú ľudia spoznávať aj mimo Slovenska, pretože Exponea sa stala jedným z najlepších analytických nástrojov pre prácu s dátami a automatizáciu kampaní na svete. Peťo nám porozpráva o využití technológií v biznise ale aj o ich praktickosti v každodennom živote.

(foto: Exponea web)

Michal M. Kukuča, OSB

Meno Michal Kukuča vám na prvé počutie nemusí byť vôbec známe, ale meno Mních s kamerou už áno. Michal je v súčasnosti jediný mních s vlastným youtube kanálom. Medzi mladých sa tak dostal cez túto platformu úplne nenútene. Zdieľa krátke videá zaoberajúce sa jeho životom, oblečením, náplňou dní ale aj duchovnými otázkami. Na BHD Talks nám porozpráva ako dokáže zladiť mníšsky život a strihanie videí, ale aj ako technológie môžu ovplyvňovať vieru.

(foto: David Ištok/Aktuality.sk)

Miroslav Kašiak

Miroslav sa po štúdiu informatiky v Bratislave začal aktívne zaujímať o ekohospodárstvo. V Zaježovej začínal už v roku 1996 aktivitou v rôznych občianskych združeniach, kde spolu so svojou manželkou dnes žijú vo vlastnoručne postavenom dome zo slamených balíkov. Neskôr jeho prácu pre občianske združenia nahradili aktivity ako konzultácie a praktická pomoc v oblasti prírodného staviteľstva, ťažba alternatívnych mien a obchodovanie s nimi (Bitcoin a pod.), sprevádzanie exkurzií, či tvorba web stránok. V súčasnosti je už dva roky zamestnaný ako softvérový vývojár vo fínskej firme, ktorá mu umožňuje pracovať aj z domu. Miroslav nám príde porozprávať o tom ako prepája technológie s na prvý pohľad technologicky izolovanou komunitou v Zaježovej. Prídte spolu s nami nahliadnuť za dvere komunity jednoduchého života.

Baška Klimeková

V súčasnosti vedie Butterfly Effect – program zameriavajúci sa na vzdelávanie v oblasti tvorby hier a mobilných aplikácií a pozitívnych vzorov mladým ľuďom skrz hodnoty ako férovosť, otvorenosť, etika pri podnikaní. V súkromí sa venuje téme tech4good – technologiám, ktoré riešia svetové problémy a zlepšujú naše okolie.