Spolužitie "nadivoko" - POZOR ZMENA
Náhradný program za zrušenú prednášku Maxa Kašparů zo zdravotných dôvodov.
Martin Kvapilík (pôvodne Jaroslav Maximilián Kašparů)
Spoločnosť

Je nám veľmi ľúto, že z vážnych zdravotných dôvodov nevystúpi Max Kašparů.

Radi by sme vás pozvali na náhradnú prednášku: na rovnakú tému i otázky odpovie Martin Kvapilík, autor knihy Proč spolu před svadbou nebydlet a nespat.

Spolužitie „nadivoko“ sa v slovenskej spoločnosti rozširuje, stále je však čiastočne kontroverzné. Niektorí jeho zástancovia argumentujú, že sexuálna zdržanlivosť až do svadby je (najmä pre mladých mužov) nezdravá. Iní tvrdia, že muž a žena by si mali spolužitie vrátane sexuálneho spojenia vyskúšať pred svadbou, aby potom neboli ničím nepríjemne prekvapení. Iní tvrdia, že na lásku netreba žiadny papier, a nájdu sa aj takí, ktorí povedia, že prežiť celý život s jedným partnerom je nudné a ochudobňujúce. Dokonca aj vo vedení Katolíckej cirkvi sa v posledných mesiacoch ozývajú názory, že treba uznať pozitívne aspekty mimomanželského súžitia, ako napríklad vzájomnú starostlivosť a podporu partnerov, a že v istom zmysle má aj život „na hromádke“ účasť na duchovnom dobre manželstva.

O argumentoch pre aj proti nám príde povedať Martin Kvapilík.

 

Martin Kvapilík

Martin Kvapilík je absolventom technickej kybernetiky na FE VUT v Brne a kresťanskej výchovy na CMTF UP v Olomouci. Pracuje ako riaditeľ vnútorného auditu českej strojárskej firmy. Spolu s manželkou sa venuje poradenstvu párom. Je autorom knižiek PROČ spolu před svatbou nebydlet a nespat? a Proč dnes mluvit o Bohu?.