Kandidáti budú reagovať na priame otázky urbanistky Miloty Sidorovej bez pozlátka a instatných rád marketérov. Čo v paľbe reakcií svojich súperov dostanú zo seba v prvej spoločnej diskusii tohto druhu?
Vstup: 5€/3€ (študent) V susednej Prahe sa úspešne podarilo odborný občiansky aktivizmus integrovať do komplexného procesu riešenia mestských tém. Ako to dopadne u nás? Čo ponúkne dlhoročný aktivista Mestských zásahov Matúš Vallo a jeho skoro 60 členný odborný team Plánu Bratislava komunálnej politike? Ako si fanatik do Bratislavy poradí so skúsenými politikmi? Ján Mrva je vo funkcii starostu nepretržite už tretie funkčné obdobie. Ako vidí svoje slabé a silné stránky a čo ponúka mestu vo funkcii primátora? Jozef Krúpa je v komunálnej politike druhé volebné obdobie starostom Mestskej časti Bratislava-Záhorská Bystrica. Obidvaja kandidáti zanechali vo svojich mestských štvrtiach isté pozitívne dedičstvo, ako hodnotia ich prácu obyvatelia týchto mestských štvrtí? Meno Caroline Líšková sme v súvislosti s postom primátora počuli prvý krát len pred pár dňami. Jej meno je v komunálnej politike skoro neznáme. Je Bratislavčanka, ekonómka a podpredsedníčka Okresného centra KDH Staré mesto. Čo ukáže v diskusii s dlhoročným aktivistom a komunálnymi politikmi? Čo týchto kandidátov rozdeľuje, spája a v čom môžu spolupracovať?
Matúš Vallo

Matúš Vallo

Matúš Vallo je Bratislavčan, architekt a spolumajiteľ ateliéru Vallo Sadovsky. Spoluzakladal aj občianskeho združenia My sme mesto, ktoré sa zameriava na súčasný verejný priestor. Stojí za iniciatívou Mestské zásahy, ktorá za posledných 10 rokov vytvorila viac ako 900 projektov na vylepšenie verejných priestorov v 20 slovenských a českých mestách. Je členom správnej rady a zakladateľom o. z. Aliancia Stará Tržnica. V rámci Fulbrightovho štipendia absolvoval v rokoch 2010 - 2011 výskumný pobyt na Columbia University v New Yorku. Niekoľko rokov študoval v Ríme a pracoval aj pre architektonicky ateliér v Londýne. Matúš Vallo je spoluautorom knihy Plán Bratislava - Návod na lepšie mesto, na ktorom dva roky pracoval so 76 odborníkmi a odborníčkami z rôznych oblastí.
Ján Mrva

Ján Mrva

Ján Mrva sa narodil v Bratislave 17. októbra 1969. Od apríla 1991 je ženatý s Andreou Mrvovou, je otcom troch detí (Marek 26, Michaela 21, Marcela Laura 12). Vyštudoval Slovenskú technickú univerzitu - Stavebnú fakultu, odbor Geodézie a kartografie. Po  absolvovaní školy pôsobil krátko na katastri a potom dlhé roky ako komerčný autorizovaný  geodet a kartograf v bratislavskom kraji. V decembri 2006 bol prvý krát zvolený za starostu mestskej časti Bratislava - Vajnory. Funkciu starostu zastáva  nepretržite už tretie funkčné obdobie, 12. rok. Medzi jeho úspechy, ktoré dosiahol počas starostovania, patrí nový kultúrny dom, nová škôlka pre 125 detí, revitalizácia Parku pod lipami, nové multifunkčné ihrisko a participácia na realizácii projektu cyklotrasy JuRaVa a Pri starom letisku, dostavba 5 tried školy a ďalšia výstavba 4- triednej škôlky pre 88 detí. Vo volebnom období 2014 - 2018 je aktívnym  poslancom Mestského  zastupiteľstva hl. mesta Bratislava, bojovníkom proti zbúraniu PKO a zachovania nábrežia Dunaja pre verejnosť s možnosťou vyjadrenia sa verejnosti, za transparentné verejné obstarávanie na verejné osvetlenie a parkovaciu politiku či zimnú a letnú údržbu a za zachovanie pamiatok na Bratislavskom hrade i výstavbu záchytných parkovísk okolo Bratislavy a predĺženie električiek na konce mesta.  V rokoch 2015 a 2016  bol tiež predsedom Regionálneho združenia mestských častí hlavného mesta SR Bratislavy. V súčasnosti je členom sekcie ekonomiky rady ZMOS. Ako aktivista pôsobí v OZ Triblavina za dobudovanie diaľnice D1 so súbežnými kolektormi  podľa schválených povolení a zároveň bol iniciátorom a zodpovednou osobou v úspešnej Petícii za zákaz hazardu v Bratislave.
Jozef Krúpa

Jozef Krúpa

Jozef Krúpa je druhé volebné obdobie starostom Mestskej časti Bratislava-Záhorská Bystrica. V župných voľbách na jeseň minulého roka bol zvolený za poslanca za volebný obvod Lamač-Záhorská Bystrica. Súčasne je aj predsedom Regionálneho združenia mestských častí Hlavného mesta SR Bratislavy. Vyštudoval na Strojníckej fakulte SVŠT v Bratislave. Profesijný život ho zavial do Slovenského rozhlasu, kde pôsobil ako redaktor a moderátor. Počas Nežnej revolúcie bol spoluzakladateľom relácie Slovo má verejnosť. V tomto období účinkoval aj v rakúskej televízii ORF v relácii Klub 2 známeho publicistu a politológa Paula Lendvaia. Po rozpade Česko-Slovenska opustil novinársku profesiu. Začal podnikať v spoločnosti Slovart v oblasti vydávania a distribúcie hudobných nosičov. Neskôr si založil vlastnú firmu, ktorú rozšíril aj o sféru marketingu. Od roku 2010 sa venuje komunálnej politike.
Caroline Líšková

Caroline Líšková

Je Bratislavčanka. Vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave, kde si doplnila vzdelanie postgraduálnym štúdiom. Pracovala na rôznych manažérskych pozíciách v medzinárodnej korporácii, aj  v banke. Popri pracovných povinnostiach bola takmer 10 rokov externým pedagógom na vysokej škole. V roku 2007 založila poradenskú spoločnosť poskytujúcu služby pre malých, stredných podnikateľov a fyzické osoby. O pár rokov neskôr aj vzdelávaciu agentúru. Pôsobí ako podpredsedníčka Okresného centra KDH Staré mesto, odkiaľ intenzívne participuje na aktivitách spojených s komunálnou politikou. Je spoluautorkou knihy Manažment, ktorá hovorí aj o tom, ako korupcia z najvyšších miest negatívne ovplyvňuje naše životy. Chce priniesť nové a pragmatické riešenia Bratislavy. Chce byť garanciou zmeny, ktorú Bratislava tak veľmi potrebuje.