Patrí pro-life na titulku?
Diskusia o mediálnom pokrytí pro-life/pro-choice tém
Martin Hanus (Postoy), Radovan Bránik (bloger na sme.sk), Tomáš Gális (Denník N)
Spoločnosť

Už sme si zvykli na striktné delenie, že konzervatívci sú pro-life a liberáli pro-choice. Je to korektné? Zdá sa, že v médiách sa stretávame s rovnakým fenoménom: konzervatívne ladené médiá presadzujú pro-life stanovisko, zatiaľ čo liberálne ladené médiá majú tendenciu ignorovať pro-life dianie vo svete a pretláčať pro-choice agendu.

Majú byť médiá v týchto otázkach neutrálne? Ako sa vyhnúť nálepkovaniu liberál/konzervatívec a otvoriť tak dvere k dialógu o pravde? Ako podnietiť liberálne zmýšľajúcich ľudí zamyslieť sa nad pro-life posolstvom? Je to vôbec možné? Ako je v slovenskom mediálnom priestore vnímaná pro-life/pro-choice agenda? Prečo je tomu tak? Aj o tomto budeme diskutovať s pozvanými hosťami.

Tomáš Gális

Do novín píše od roku 2000. Začínal ako externý autor Hospodárskych novín, kde neskôr viedol prílohu Civilizácia. V roku 2006 prestúpil do časopisu .týždeň, kde mal na starosti rubriku .fenomén. O štyri roky neskôr prešiel do SME, kde bol najprv redaktorom prílohy TV Oko, neskôr sa stal komentátorom a editorom prílohy Fórum.

Radovan Bránik

Zakladateľ projektu Modrý anjel, ktorá poskytuje podporu obetiam tragických udalostí. Tento projekt momentálne pomáha rozbehnúť aj na Ukrajine. Blogér, ktorý sa vie pohádať s liberálnymi aktivistami, aj skritizovať referendum.

Martin Hanus

Vyštudoval germanistiku, učil na gymnáziu v Bratislave a v roku 2002 sa dal na novinársku dráhu. V rokoch 2002 až 2004 pracoval ako redaktor týždenníku Domino fórum a na konci roka 2004 stál pri zrode týždenníka .týždeň. V ňom pôsobil ako zástupca šéfredaktora v rokoch 2008 až 2014. Momentálne pracuje pre denník Postoj ako zástupca šéfredaktora.