Literárna kaviareň
Priestor na autorské čítanie, diskusiu a hudobnú vsuvku spolu so šálkou dobrej kávy.
Pavol Korba, Zuska Kepplová, Daniel Pastričák a Pavol Rankov
Umenie

Príďte si oddýchnuť od hluku veľkomesta do príjemného prostredia literárnej kaviarne. Súčasní slovenskí spisovatelia, ktorým záleží na ochrane ľudského života, sa vám predstavia v moderovanej diskusii s autorským čítaním svojich diel.

Počas trvania literárnej kaviarne sa vám predstavia:

15:00 – Pavol Korba

16:00 – Zuska Kepplová

17:00 – Pavol Rankov

18:00 – Daniel Pastirčák

O hudobnú vsuvku sa postarajú Žofia Majdeková a  Zuzana Rahlová.

Zuska Kepplová

Zuska Kepplová je prozaička. Vyšli jej knihy „Buchty švabachom“ – nie o varení – a 57 km od Taškentu – nie o cestovaní. Na jeseň vyjde román Reflux – vydavateľ tvrdí, že to nie je román a mal by sa volať inak. Autorka v súčasnosti pracuje ako redaktorka publicistiky a komentátorka denníka SME.

Pavol Rankov

Pavol Rankov je medzinárodne oceneným autorom poviedok a románov. Jeho román Matky sa dotýka tém materstva a hodnoty ľudského života. Je docentom na Filozofickej fakulte UK v oblasti knižničných vied.

Daniel Pastirčák

Slovenský kazateľ, esejista, prozaik, básnik, scenárista, dramatik, výtvarník a prekladateľ. Dvoma slovami: renesančný človek. Rozsahom záujmov a nadaní renesančný, spôsobom premýšľania celkom dnešný. Dnešný, ale nepodplatný plytkej dobe s rýchlymi odpoveďami na bez uváženia položené otázky. Pastirčák ide do hĺbky. Je trpezlivý pri hľadaní správneho okamihu, dôležitej emócie, výrazného zážitku, ovplyvňujúceho porozumenia. Je mu dané nahmatávať pulz doby – v maličkostiach aj v ich presahoch. Medzi jeho diela patria básne V, esej V tieni mŕtveho Boha či dráma Vrchol v hmle.

Pavol Korba

Pavol Korba je kapucín. Vydal niekoľko zbierok básní: Tanec o dušu (2009), Medonosná sestra (2010), Mrazivý karneval (2011) a Výber (2013). Je členom literárneho zoskupenia básnikov Generácia Nula.