Čo robí pro-life/pro-choice rétoriku presvedčivou? Kto má na Slovensku lepšie PR? Patrí k pro-life postoju nálepka fundamentalizmu? Platí dichotómia pro-life konzervatívec/pro-choice liberál?
Už sme si zvykli na striktné delenie, že konzervatívci sú pro-life a liberáli pro-choice. Je to korektné? Zdá sa, že v médiách sa stretávame s rovnakým fenoménom: konzervatívne ladené médiá presadzujú pro-life stanovisko, zatiaľ čo liberálne ladené médiá majú tendenciu ignorovať pro-life dianie vo svete a pretláčať pro-choice agendu. Majú byť médiá v týchto otázkach neutrálne? Ako sa vyhnúť nálepkovaniu liberál/konzervatívec a otvoriť tak dvere k dialógu o pravde? Ako podnietiť liberálne zmýšľajúcich ľudí zamyslieť sa nad pro-life posolstvom? Je to vôbec možné? Ako je v slovenskom mediálnom priestore vnímaná pro-life/pro-choice agenda? Prečo je tomu tak? Aj o tomto budeme diskutovať s pozvanými hosťami.
Tomáš Gális

Tomáš Gális

Do novín píše od roku 2000. Začínal ako externý autor Hospodárskych novín, kde neskôr viedol prílohu Civilizácia. V roku 2006 prestúpil do časopisu .týždeň, kde mal na starosti rubriku .fenomén. O štyri roky neskôr prešiel do SME, kde bol najprv redaktorom prílohy TV Oko, neskôr sa stal komentátorom a editorom prílohy Fórum.
hanus1.jpg

Martin Hanus

Martin Hanus je šéfredaktorom v Konzervatívnom denníku Postoj. Pred Postojom pracoval v časopise .týždeň. V roku 2015 získal ocenenie za najlepšie písané politické komentáre.

Radovan Bránik

Radovan Bránik

Je bezpečnostným analytikom. Založil neziskovú organizáciu Modrý anjel, ktorej úlohou je poskytovať krízovu intervenciu a podporu obetiam tragických udalostí a ich príbuzným. Je známym blogerom a občasným prispievateľom pre časopis .týždeň.